İflah Olmaz Bir Marvel Fanı Olduğumu Biliyor muydunuz?

Robert Downey JR‘a olan aşkım, yılları aştığında ve sadece oynadığı değil içinde bulunduğu her şeyi (klipler, reklamlar, showlar vs) izlemeye başladığımda Iron Man‘i izlememem söz konusu bile olamazdı. Kendisinin bendeki yeri, bloglara sığamayacak kadar büyüktür, anlatmaya çalışsam en az dört gün laptop başından kalkmamam gerekebilir.

Iron Man ile başlayan Marvel sevgimse yıldan yıla gelişerek büyüdü. Hemen hemen her bir karakterine bayıldım (sen hariç Starlord, senin abv!) Mevcut 20 filmi hatmedene kadar izledim. Hatta Avengers 4‘dan önce bilgilerim tazelensin diye en baştan tüm filmleri izleyeme başladım. Yeniden! En baştan!

Yaklaşık 10 yıllık bir zaman diliminde, konuyu ince ince işleyerek öyle güzel bir anlatı dili yarattılar ki hayran kalmamak elde değil. Her bir karakteri gözlerimizin önünde büyüttüler, aşklar yaşattılar, bize sevdirdiler, hata yaptırdılar, affettirdiler. Her bir filmde arkalarından ekmek kırıntıları dökerek takip etmemizi sağladılar. Her bir film farklı puzzle parçalarını bıraktı avuçlarımızın içine. Öyle ki sonunda binlerce parçadan oluşan kocaman ve tamamlanmayı bekleyen bir puzzle yarattılar. Şimdi yaratılan bu büyük masalın en büyük parçası olan Avengers 4’u bekliyoruz. Yapılanların en büyüğü olacak ve anlatının bildiğimiz halini sona erdirecek.

Marvel’ın bu büyük hikayeyi “phase” adı verdikleri parçalara ayırdıklarını duymuşsunuzdur. Captain America: Civil War ile başlayan phase 3 Avengers 4 ile bitecek. Avengers 4 yazıp duruyorum. Çünkü yıl sonuna kadar gerçek ismini öğrenemeyeceğiz.

İlerleyen zamanlarda Marvel ve Avengers ile ilgili daha uzun ve daha farklı yazılar da yazmak isterim. Şimdilik sizi Saklı Kumanda ile Ant-man and the Wasp izleyip yaptığımız inceleme videosuyla başbaşa bırakıyorum. Umarım hoşunuza gider.

Saklı Kumanda ile yaptığımız Ant-man and the Wasp incelemesi

Saklı Kumanda ile yaptığımız olası Avengers 4 bağlantıları teori videosu

rdj_kalp_ben

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

One thought on “İflah Olmaz Bir Marvel Fanı Olduğumu Biliyor muydunuz?

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s