Bekleyiş.

En sevmediğim şey bekleyiş sanırım. Kontrolüm dışında olan hiçbir şeyi sevmiyorum.

Ağustos’un 3’ü oldu. Yani yüksek lisans başvuruları biteli 33 gün oldu. İşini asla son dakikaya bırakmayan ben tabii ki Haziran ayı bitmeden yaptım başvurumu. 33 gün içerisinde bir sonuç almayı beklersiniz değil mi? Benim elimde hala bir şey yok. Neye yoracağımı da bilemiyorum artık. Eksik ya da yanlış belge göndermiş olabilir miyim? Üniversitem bir yerde hata yapmış olabilir mi? İtalyanlar’ın umursamazlığı mı acaba, yoksa gerçekten Avrupa ülkeleri artık Türkleri istemiyor mu? Aklımda bin tane düşünce, 6 Ağustos’ta vize randevum ve o randevuya asla hazır olmayışım tüketiyor beni.

Demiştim ya kafam Alman. Benim vize randevuma en az 15 gün önceden çok hazır olmam gerekiyordu. O yüzden de çok hırpalanıyorum şu an. Bir arkadaşım ve İtalyanca hocam sağolsun “Ağustos’ta İtalyanlar çalışmaz dedi.” Eh bizim de ay sonu 10 güne yakın resmi tatilimiz var. Vizeyi alamamam halinde aldığım biletin parasına mı yansam, kaçıracağım İtalyanca kursuna mı, belki yurt hakkımı kaybedecek olmama mı bilemiyorum. Dünyanın herhangi bir yerinde işini gerçekten severek, sayarak, insanlara yardım etmek için yapan bir Allah’ın kulu kalmadı mı acaba dünyada?

İtalya’daki okul asla maillerime dönmüyor. Başka bir üniversiteden Perugia’ya gidecek bir öğrenciyle tanıştım. O da aynı durumda. Bana asla dönmüyorlar diyor. Kendi üniversiteme haber verdim. Hocam neredeyse 4 paragraf yazı yazdı, “hıı tmm cnm”dan hallice bir cevap aldık. İstanbul’daki konsolosluk o kadar takmıyor ki o kadar olur. Zaten tanıdığın yoksa, biri seni yönlendirmiyorsa herhangi bir resmi kurumda adam yerine konulman çok zor ülkemizde. Daha nereye gidilir, kime ne sorulur bilemiyorum ama çok daraldım gerçekten.

Hevesim kaçıyor.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “Bekleyiş.

  1. Her iki universite de isini hakkiyla yapmis olsaydi keske. 😒 Bu tarz son dakika vakalarina cok sahit oldugum icin insallah isler hallolacak bir sekilde diyorum. Gitmeden yasadigin problemleri gidince orada yasayacagin guzelliklerle unutacaksin bence. 🙏🏻🎈

    Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s