Yas mı Tutmalı, Yoksa Hayatı mı Kutlamalı? II

Hayatı hep kendi içimizde algılıyoruz aslında. Her şeyi kendi bilgimiz ve davranışlarımız çerçevesinde değerlendiriyoruz. İtalyanca hocamın annesini kaybettiğinden bahsetmiştim hatırlarsanız. Salı günü dersimiz vardı. Önceden bir mesaj atmıştı. Mesajları hep İtalyanca atar. Ben bu mesajı gördüğümde “Ayın 19’undan sonra görüşürüz” olarak algılamıştım. Yani 2 hafta kadar ders yapmayacağını çıkarmıştım. Çünkü ben de olsam bir iki hafta insan görmek istemem, gider acımı yaşarım ama çalışmaya gitmem çok büyük olasılıkla. Bu yüzden kafamdaki mantığa da çok oturmuştu bu durum.

O gün için planlarımı yaptım, dışarı çıktım, işlerimi hallettim, arkadaşlarımı gördüm, gezdim. Saat 18.30 gibi yeni bir mesaj geldi. “19.00’da görüşeceğimizi hatırlatmak istemiştim” diye. Hem şaşırdım, hem utandım. Hem mesajı anlamamıştım, hem hocam ve onun nasıl yas tutması gerektiği hakkında onun adına karar vermiştim, hem dersi kaçıracaktım, iç içe geçmiş birçok duygu yaşadım. Hayatta farklı insanlar var, herkes birbirine bir şey öğretmek ya da bir yerden bir yere yol arkadaşı olmak için burada. Herkesin acıyla, üzüntüyle, yasla baş etme yöntemi birbirinden çok farklı. Gördüğümüz her şeye saygı duymalı ve ondan hayatımız adına bir şeyler öğrenmeliyiz.

Tabi dersi kaçırdım. Bugün tekrar dersimiz var. Ne kadar güçlü bir kadın olduğunu, bir aksi durum olmazsa, gidip kendi gözlerimle göreceğim.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s