Sosyal Medyadan Kopabilmek Mümkün mü?

Gerçek anlamda tam olarak denemedim. Ama denemiş olan varsa tecrübelerini dinlemek isterim. Gerçi deneyip başaran insanın bloglarda ne işi var o da başka bir boyut =)

Gün içerisinde sosyal medyayı defalarca kontrol etmek bir yana, ben gözümü açar açmaz telefonu elimde buluyorum. Sürekli olarak telefon elimde. Twitter’ı silmeyi başardım ama Facebook, Instagram ve Whatsapp kullarak sürekli birileri ile etkileşim halindeyim. Instagram uygulamasına alarm kurmayı denedim, günlük yarım saati aşarsam beni uyarsın istedim. Sabah uyanır uyanmaz, alarm devreye girdi, hangi ara yarım saati geçirmiştim? Telefon elimdeyken zaman su gibi akıp gidiyor gerçekten. Of! Günlük dozu bir saate çıkardım yine yetmedi. Instagram uygulamasını sildim, bu kez de masaüstü uygulamasından kontrol ettiğimi farkettim. Android telefon kullandığım için Facebook uygulamasını telefonumdan silmek teklif dahi edilemez, maksimum kullanım dışı bırakabiliyorum. Onun da bana bir faydası olmuyor. Whatsapp ise asla susmuyor. Hele o gruplar, saçma capsler, eski samimiyeti kalmayan arkadaşlıklar derken, gerçekten bunaldım.

Başka hiçbir uygulamam yok, Snapchat’i çok uzun süre önce sildim zaten. Elimde bu üçlü dışında hiçbir şey kalmadı. Zaten sosyal medyada paylaşımların çoğu yalan, takip ettiğim insanların bir kısmını zorunluluktan, bir kısmını meraktan takip ediyorum. Gerçekten iletişimde kalalım diye ya da bana ilham verdiği için takip ettiğim insan sayısı 50yi geçmez sanırım. Ama hesabıma baksanız 500+ kişi var. Herkes tektipleştiği için 500 ayrı kişilik yok ama yine toplasanız 50 kişilik falan var, kalanların paylaşımları hep aynı. bir de yaptığım paylaşımlara mal mal yorum yapanlar var, neden sırayla engeli basmadığımı bilemiyorum. Onlar yüzünden bir şey paylaşmak da istemiyorum artık. Gerçekten çok sıkıldım. Boşuna zamanımı öldürüyorum. Bir bildiği olan varsa söyleyebilir mi acaba bu alemden nasıl çıkılır?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “Sosyal Medyadan Kopabilmek Mümkün mü?

  1. Bir de IT paylasimlarindan biktigin ahbaplarin vardir asdfghjkl 😂 Bir gun bir cinnet geliyor ve sak diye kapatiyorsun. Benim facebook ile iliskim oyle kesildi. Ama instagram’dan vazgecemem sanirim ben de. Takip ettigim entertainment hesaplari yuzunden o da, yoksa bende ekli olan kisilerin cogu gayet de vazgecilebilir bence dhsjsjsjdj

    Like

    1. Ahahahahahah of baydığım o kadar fazla şey var ki IT’e zaman kalmaz. Cinnet gelsin istemiyorum, kontrollü bir kullanıcı olmak istiyorum. Ama özellikle canım sıkkınken tam bir bağımlı gibi davranıyorum. Sosyal medyayı bu kadar fazla kullanmak daha fazla canımı sıkıyor. Evet herkes çok gezgin, eveet herkes mükemmel yemekler yiyor her zaman ayneeen, herkesin eşi/çocuğu/akrabaları/arkadaşları harika onu da anladık tamam skgfjksdgkslfj Bu kadar yalan bir mecrada bu kadar fazla zaman kaybettiğime üzülüyorum. Ben de senin gibi o takip ettiğim 50 düzgün hesabı kaçırmamak için silmiyorum hala.

      Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s