Sanal Aşklar, Yalan Aşklar

Şimdi sizinle bir kaç ay önce gözlemlediğim bir durumu paylaşmak istiyorum. Kendimi yalnız hissettiğim günlerin birinde, bir kız arkadaş grubumla birlikteydim. Birden konu internet üzerinden biriyleriyle tanışmaya geldi. Öyle ya, zaten her şeyimizi internetten temin edebiliyoruz, sevgilimizi neden internetten bulamayalım ki minvalinde ilerleyen bir konuşma oluyordu. Malum, sevdiğimiz insanlara hep cesaretlendirici şeyler söyleriz, daha önce bunu yapmış ve başarmış insanlara dair duyduğumuz hikayelerimizi paylaşırız. Dolayısıyla o masada bir çoğumuz internetten biriyle tanışıp flört etmeye yeşil ışık yaktık.

O gün konuşulan bir çok site, bir çok uygulama vardı. Israr üzerine ben de ikna oldum, aralarında en masum olduğunu düşündüğüm Okcupid’i indirdim. Okcupid’in mantığı şu, siz yine kendinizle ilgili bir profil oluşturuyorsunuz, fotoğraflarınızı falan koyuyorsunuz ekstra olarak da Okcupid uygulamasının sorularını cevaplıyorsunuz. Okcupid size bazı sorular soruyor ve üstüne bu sorulara olası partneriniz ne cevap vermiş olsun diye de soruyor. Yanılmıyorsam en az 10 soru cevaplamanızı istiyor ama bir üst sınır yok. İstediğiniz kadar soru cevaplayabiliyorsunuz. Verdiğiniz cevaplara göre de sizi birileriyle eşliyor.

Profilleri gezerken kimlerle yüzde kaç uyumlu olduğunuzu görüyorsunuz. Profillerini sağa attığınızda beğenmiş, sola attığınızda beğenmemiş oluyorsunuz. Eğer o da sizi sağa atmışsa, eşleşiyorsunuz ve birbirinize mesaj yazabilme özelliğini aktif hale getirmiş oluyorsunuz. İstediğiniz kişiye mesaj yazabiliyorsunuz ama onu göreceklerinin garantisi yok, eşleşmeniz gerekiyor.

Kendime profil oluştururken kendi fotoğrafımı kullanmadım. Onun yerine Roma’da Cinecitta Stüdyolarını gezerken, Rome dizisinin setinden çektiğim bir evin fotoğrafını koydum. Yaşımı ve yalnızca adımı yazdım. Bir kaç soru cevaplayıp uyudum. Ertesi gün uyandığımda o fotoğraf 999+ beğeni almış görünüyordu. İnanabiliyor musunuz? 999+! Ben olsam, sahte hesaptır derim, kendisi yok bu fotoğrafta derim geçerim. Yahu ne kadar zor durumdasınız, bunu bile beğeniyorsunuz diyemedim ahahahahahah.

Neyse sonra profilleri gezmeye başladım. Maşallah yurdum erkeğinin hepsi seyyah, hepsi fitnessçı, hepsi hayvan seviyor, hepsi yemek yapıyor, hepsinin pahalı arabası/motoru/saati var. Bir görseniz, tüm profiller birbirinin aynısı. Aslında çok sıkıcı. Zaten farklı olanı arıyoruz, bu farklı olanlar nerede? Bilen varsa gösterebilir mi? Ama çok merak ettim, bir gün de erkek profili yapıp hanımların profillerine bakmak istiyorum. Bakalım onlarda ne kadar sahtelik, ne kadar aynılık var. Bu internet çağı, bu uygulamalar insanları bozuyor azizim.

Yine de birileriyle tanışayım, kızlar başıma üşüşmesin diye 2 gün mesai yaptım uygulamada. Çabam bilinsin yani =)) Zaten sonra daha fazla dayanamayıp uygulamayı sildim. Ben yine normal yollardan gideyim bari =)

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s