Televizyon Değil, Kanalizasyon!

Hiç tüm bir gün televizyon programlarını incelediniz mi? Aman hiç gereği yok! Ben sizin için inceledim. Buyurun beraber bakalım:

Şiddetin en büyüğü sabah programları kuşağında yer alıyor.

Zamanınız oluyor mu ya da bir şekilde maruz kalıyor musunuz bilmiyorum ama Türk ekranlarının başına gelmiş en kötü şeyin son yıllarda yapılan sabah programları olduğunu düşünüyorum. Bir kere uyanıyorsunuz, haber namına çok az şey var zaten, eğitici programlarda saat 09.00’u göstermeden bitiyor neredeyse.

Saatler 09.30 – 10.00’u gösterdiğinde ise magazin programları başlıyor, ama ne başlama! Kadınlara hakaret burada, çekememezlik burada, kadın-erkek ilişkilerini köküne kadar zedelemek burada. O kadar korkunç şeyler var ki! Kim-kiminle-nerede-ne yapmış soruları her zaman dikkat çekiyor, nedenini de anlıyorum. Biz de arkadaşlar arasında bu tarz dedikoduları yapıyoruz. Ama milyonların önünde insanların evine giren çıkanları, aşklarını, ilişkilerini tartışmak, giyim kuşamlarını harcadıkları paraları tartışmak çok ayıp geliyor bana. Bu programların çoğu, kadınlar hakkında çirkin şekilde konuşan kadınlar tarafından sunuluyor.

Bir şekilde magazin bittiğinde bu kez korkunç yarışmalar başlıyor. İster kuaförlük olsun, ister temizlik olsun, ister yemek olsun tüm yarışmaların özü aynı. Rakibinin ayağını kaydırmak, onu psikolojik olarak zorlamak, mantıklı bir sebebi olmasa da köküne kadar eleştirmek ve yarışmacıyı son noktasına kadar delirtmek. Bunlar bu yarışmaların temel noktaları. Asla görmemiş oldukları kişilerle senli benli muhabbetlere girip, üçüncü dakikadan laf çarpmaya çalışmalarından bahsetmiyorum bile. Gerçekten çok leş bir ortam var.

Zaten leşliğe uyanıyorsunuz ama o leşlik hiç gitmiyor. Akşam haberlerine kadar devam ediyor. Akşam haberlerinde de leşlik durmuyor gerçi. En son Kanal D Haber, BİRAND’IN MİRASI OLAN KANAL D HABER, İrem Derici isimli şarkıcıya dadanan sapıkla neredeyse kadının evinin önünde röportaj yaptı. Bundan daha aşağılık bir şey olabilir mi? Özür dilediler mi Allah bilir! Dileseler ne olacak hep beraber kadının nerede yaşadığını görmüş olduk. Yeni sapıklara da yol gösterdiler. Eskilerinden kurtulabilmişiz gibi!

Haberler de bittikten sonra yine leş yarışmalar ya da onlardan daha leş dizile başlıyor. Aptal kızların, zengin, dışı soğuk ama içi alev alev yanan öküz erkeklere olan aşkları anlatılıyor her birinde.

Gördüğünüz gibi bir programda da halka bir şey öğretelim, bir şey katalı, gelişimlerine katkıda bulunalım demiyor kimse. Halkın iyiliğini gözeten kim kaldı ki zaten memlekette….

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s