En Sevilesi 5 Dark Karakteri

Bu aralar Dark’ın 2. sezonunu yeniden izlemeyi çok istiyorum ama bir türlü organize olamıyorum. Ben de belki hevesim daha da harlanır diye bir karakter listesi yapayım, sevdiğim karakterleri sıralayayım dedim. Bakalım ne kadar işe yarayacak =)

Dark’ın 1. sezonu için yazdığım yazıya buradan;

Dark’ın 2. sezonu için yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Dark’ın pek de sevilesi karakterleri yok, biliyorum. Ama yine de şu iki sezonda bir şekilde sempatimi kazanmış 5 kişi var. Sıradan başlıyorum:

-Buradan sonrası spoiler içerir-

5. Bartosz Tiedemann

bartozs_fhd

Bartosz’u ilk gördüğümüzde, en yakın arkadaşının -sonradan halası çıkan- sevdiği kızla birlikte olan biraz anti-kahraman görünümlü genç bir çocuktu. Daha sonra yetişkin Noah tarafından karanlık tarafa çekildiğini gördüğüm yalnız kalmış bir çocuktu. Annesinin kanser, babasının kimlik hırsızı olduğunu öğrendiğim kalbi kırık bir çocuktu. Burası benim teorim ama en sonunda da yetişkin hali 1900lerde Genç Noah tarafından öldürüldüğünü düşünüyorum. Bir şekilde Jonas’ın yani Adam’ın ve Noah’ın tarafını seçmiş olmasına rağmen, mağaranın kazılması sırasında Noah tarafından öldürüldü. Bu nedenle diğerleri kadar ayrıcalıklı olmadığını ve zor bir hayat yaşadığını düşünüyorum. Bu yüzden 5 numaram Bartosz.

4. Noah

noah_fhd.png

Gördüğüm andan beri kim olduğunu, nasıl biri olduğunu en çok merak ettiğim karakter Noah oldu. İyi mi kötü mü? Birine hizmet ediyor mu? Biriyle akrabalık bağı var mı? Onunla ilgili bin tane teori üretmiş olabilirim. En sonunda yıllarca uğruna çocuk kaçırdığı/kaçırttığı Adam’ın maşası olduğunu ve boşu boşuna öldüğünü görünce ona da sempati beslemeye başladım. Kızı/Kayınvalidesi Charlotte’tan uzakta bırakılması da cabası oldu. Kızkardeşi tarafından öldürülmüş olmasından bahsetmiyorum bile. 3. sezonda kendisini paralel evrenlerin birinde yine göreceğimizden eminim! Tam da bu yüzden sevdiğim karakterlerin 4. sırasında.

3. Ulrich Nielsen

ulrich_fhd

Esasında Ulrich pek de bayıldığım bir karakter değil. Ama bayılabileceğimiz karakter sayısı da az =) Ayrıca Ulrich’in hikayesi de baya sempati duyulacak bir hal aldı. Hannah zaten onun başına gelmiş ve gelebilecek en kötü şey! 1950lerde tıkılı kaldığı hapishane, yine Egon ile başbaşa kalmış olması, Hannah’nın onu bulması, bulduğu gibi bırakması ve tam Mikkel’e kavuşmuşken onu kaybetmesi derken sempati duyduğum karakterler arasında 3. sıradaki yeri alnının teriyle aldı valla!

2. Jonas Kahnwald

jonas_fhd

Oldukça derinliği olan bir karakter olduğunu düşündüğüm Jonas ile başlayan hikaye, muhtemelen Jonas ile son bulacak. Ama nasıl son bulacak? Manyak bir anne, intihar etmiş bir baba, gelecekten gelen kendisi ve aşık olduğu kızın halası çıkması ile kendisini daha ilk sezonda dert babası ilan etmiştim. İkinci sezonda babasının intiharına kendisinin neden olduğunu öğrenmesi, üstüne üstlük hayatı herkese zindan eden Adam’ın da yine kendisinin bir versiyonu olduğunu öğrenmesi ve bunlar yetmiyormuş gibi bir de aşık olduğu halasını Adam’ın öldürmesi, benim gözümde bedevi mertebesine çıkardı Jonas’ı! Her ne kadar Adam’ı ve 2. sezonun Yetişkin Jonas’ını sevmesem de Jonas’ı ve ilk sezonun Yetişkin Jonas’ını pek seviyorum! Bu yüzden de kendisine 2. sırayı veriyorum.

1. Mikkel Nielsen/Michael Kahnwald

mikkel_fhd.png

Dizinin en talihsiz ve en sevilen karakteri bence Mikkel/Michael’dir. Bir anlık dikkatsizlikle kaybolan, bulunduğunda geçmişte olduğunu fark eden, kimseye bir şey demeden orada yaşamak zorunda kalan, büyüdükçe psikolojik yardıma ihtiyaç duran biri sevimli Mikkel. Michael olduğunda o depresif ve problemli hali o kadar belirgindi ki intihar ettiğinden bir an bile şüpheye düşmedim. Ama bu sezon olanları görünce, Claudia’nın Jonas’ı kullanıp Michael’ı intihar etmeye zorladığını öğrenince kalbim bir kez daha kırıldı. Şu dizide ne olursa olsun ama döngü kırılsın Mikkel ailesinden kopmasın istiyorum. Bu nedenle de sanırım en sevdiğim karakter olma özelliğini ona veriyorum.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

4 thoughts on “En Sevilesi 5 Dark Karakteri

 1. Uuuu Dark 😏 Sanirim Ulrich disinda hepsine katiliyorum. Ozellikle Mikkel, Noah ve Bartosz’a asiri uzuluyorum. Ucu de dizinin sonunda bir sekilde kendi zamaninda mutlu olsun istiyorum. 🥺 Jury’s still out on Jonas. 1. sezon Jonas’ini asiri seviyorum, 2. sezon genc Jonas’ini da. Ama 2. sezon asil motivasyonunun Martha olmasi bana itici geliyor. Bu hikayedeki yolculugunu motive edecek Michael varken Martha ne ya? 😒 Stranger Jonas’in gizemli ve pek cok sey hakkinda bilgi sahibi oldugunu zannederken tam tersi olmasi, sonra bu adam nasil Adam olabilir ki diye dusundurse de, Adam baska bir evrendeki Jonas olabilir falan desem de, yine de Jonas Adam olamazmis gibi de geliyor. Sen her ne kadar sevmesen de Egon’a da 2. sezon isindim ben. O da hayati boyunca birseyler cozmeye calisip hep yanlis yerinden yakalamis birisi. Ilk sezon cok gicik oluyordum ama 2. sezon uzuldum acikcasi. Ulrich’i hic sevemedim, onu izlerken uzuluyorsam tek sebebi Mikkel. Mikkel ailesine kavusamadi, Mikkel yalniz kaldi diye uzuldum Ulrich’in hikayesine. Bir Hannah olmasa da Ulrich’in de tam bir pislik oldugunu dusunuyorum. Franziska ve saftirik Magnus’u da seviyorum ama henuz olaylara asiri dahil degiller gibi. Bakalim 3’te neler olacak.

  Like

  1. Ulrich bence çok çok ağır bir şekilde cezasını buldu. O nedenle ona kızamıyorum. Katharina da en az Hannah kadar manyak kendi içinde ama henüz bize yansıtma fırsatı bulamadı bence ahahaha.

   Ben yine de ilk sezondan beri ana kahramanımız olan genç Jonas’ı ve birinci sezondaki stranger Jonas’ı seviyorum ama kalan versiyonlarına gıcık oluyorum =/ Martha ile her ne kadar cringe olsa da o kadar büyük bir aşkı yok zaten o yüzden ana motivasyonun Martha olması beni de gıcık ediyor.

   Magnus’la Franziska’nın Jonas’ı neden takip edip 1900lerin başında kaldıklarını merak ediyorum ben de.

   Egon. Iyk.

   Like

 2. Reblogged this on Funda'nın Harikalar Diyarı and commented:

  Canımız dizimizin üçüncü ve maalesef son sezonu Netflix hesaplarımızı şenlendirmeden önce, başka bir yazımı daha tarihin tozlu raflarından çıkarmak isterim. Yeni bölümleri doya doya izlemeden önce gelin en sevilesi Dark karakterlerinin kim olduğunu hatırlayalım.

  Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s