Evlat Olsa Sevilmeyecek 6 Dark Karakteri

Dün sevdiğim karakterleri sıralayınca, bugün neden sevmediğim karakterleri sıralamayayım ki diye düşündüm. Daha önce de yazdığım gibi, Dark’ın dizi olarak pek sevilecek karakteri yok. Dizi karakterler üzerinden yürümüyor. Olay örgüsünde karakterler amaç değil araç. Hiçbir karakterin şirin olmak, sevilmek gibi bir derdi de yok. Senaristlerin de tek derdi zamanda ve mekanda yolculuk. Onun dışında şu karakterle özdeşleşin, bu karakterin kararlarını destekleyin, diğer karakteri görmezden gelin falan gibi bilinen komutları hiç önemsemiyorlar. Çok da iyi yapıyorlar! Ama yine de duygusal bir insan olduğum için, bu dizide bile sevecek ve sevmeyecek karakterler buldum tabii.

Dark’ın 1. sezonu için yazdığım yazıya buradan;

Dark’ın 2. sezonu için yazdığım yazıya buradan;

En Sevilesi 5 Dark Karakteri için yazdığım yazıya ise buradan ulaşabilirsiniz.

-Buradan sonrası spoiler içerir-

6. Ines Kahnwald

ines_fhd

Ines aslında benim gözümde her sıraya uyuyor biliyor musunuz? Yani Mikkel’e olan sevgim yüzünden Ines’i birinci sıraya bile yazabilirim. Çaresizce ona sığınmış ve derdini anlatmış bir çocuğa yardım etmek yerine, kendi ihtiraslarına kapılıp onu yanına aldı. Anne içgüdüsü, korumak istedi şeklindeki argümanlarımızı bu sezon çocuğa sakinleştirici verdiğini gördüğümde çöpe attım. Tamamen kendi çocuk özlemi yüzünden çocuğa yardım etmeyerek geri dönmemesini garanti altına aldı. Tam nefretlik!

5. Elisabeth Doppler

elisabeth_fhd.jpg

Ne küçüklüğü, ne de yetişkinliği zerre şirinlik taşımayan Elisabeth, hiç de sevilesi bir karakter değil. Aksine sert ve sevimsiz oluşu ile bu listede yerini bulmakta hiç de zorlanmadı. Predestination hikayesi gibi, annesi/kızı Charlotte ve babası Peter kadar soğuk olan Elisabeth’in gelecekte Noah ile birlikte olup Charlotte’u dünyaya getirmiş olması dışında, hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Ablası Franziska, 1900lerde Magnus, Noah, Agnes ve Adam ile birlikteyken, Elisabeth neden gelecekte kalmayı seçti bunu bilmiyoruz. Seçti mi yoksa mecbur mu kaldı onu da bilmiyoruz. Ayrıca, artık lütfen biri bize söyleyebilir mi gelecekte Elisabeth’in yanında duran esmer genç kadın kimdir?

4. Adam

adam_fhd

Bir karakterin gençliğini sevip, yetişkinliğinden soğuyup, yaşlılığından nefret etme hadisesi yaşıyorum gerçekten. Yine de hala ve hala bu Adam’ın bizim tanıdığımız Jonas’ın yaşlı hali olduğuna inanmayı reddediyorum. Bu Adam, paralel evrenin Jonas’ının, ezikleşmiş yetişkin halinin daha da yaşlanmış hali olan Adam. İkinci sezonda gördüğümüz yetişkin Jonas da bizim Jonas’ımızın büyümüş hali değil çünkü. Olamaz, mümkün değil! Bu Adam kişisi, her taşın altından çıkıyor ve olan her şeyin aynı döngüde tekrarlanması için uğraşıyor. Bu nedenle önüne gelen herkesi kullanıyor, bizim Jonas’ın yapacağı iş değil bu! Her fırsatı değerlendirip, ekstrem işler yapan Adam’ın çıkarının ne olduğunu henüz öğrenemedik. Öyle ki, Jonas ona dönüşmek için ilk adımı atsın diye gözlerinin önünde Martha’sını (ögghk) öldürdü. Yaralı yüzü ayrı, hareketleri ayrı irrite eden Adam, hiçbir şeyden kaçınmadan, herkesin hayatını mahvederek bir yere varmaya çalışıyor ama nereye varacağını umarım önümüzdeki sezon anlarız.

3. Egon Tiedemann

egon_fhd

Dark’ın en yorucu karakteri olduğunu düşündüğüm Egon Tiedemann’ın hiçbir halini sevmediğimi söylemekle başlayayım. Gördüğümüz her yaşı ayrı bir yobaz. Başkasını dinlemek gibi medeni sıfatlara sahip olmayan bu adam, sanırım tam da bu nedenle eşi tarafından terk ediliyor. Eşi, Noah’ın kardeşi/Tronte’nin annesi/Ulrich’in babannesi Agnes ile birlikte kaçıyor bu arada. dizinin her hareketi ayrı detay ve bazılarını sadece zihnimizi çılgınca zorlasın diye ekliyorlar eminim. Sonunda ölümü de kızı Claudia’nın elinden olan Tiedemann’ın her hali, yıllar boyu yalnız ve yalnız Ulrich’e takıntılı olup ona gol atmaktaydı.

2. Martha Nielsen

martha_fhd

Geldik dizinin en kanser iki karakterine. Bir tanesi elbette Martha. Ağlaklığı bir yandan, ergenliği diğer yandan derken, hem isyanından hem mızmızlanmasından bıktım. Hayır bir işe yaradığı, bir gizem çözdüğü falan da yok. Aslan Franziska böyle mi hiç? Ya da anası Katherina? Hepsi cevval kadınlar! Peki ya bu? Mıymıy da mıymıy. Öf. Elimden gelse her sahnesini ileri sarardım. Yalnız film/dizi senaryolarında karakteri harekete geçirmek için tek motivasyon aşk mı? Başka motivasyon yok mu? Gerçekten anlamıyorum. Her zaman en kritik noktada aşk kullanılarak içinden geçilen bir karakter var. Bari bu dizide olmayaydı. Ne bileyim. Hem de halası ya, aşırı tiksiniyorum bu olaydan.

1. Hannah Kahnwald

hannah_fhd

Dizinin en büyük başbelası, en cins karakteri, sevilmeyen hatta istense de sevilemeyen karakteri Hannah, her yeni bölümde bencillik tarihine adını altın harflerle yazdıracak yeni bir şey yapıyor! Çocukluğu ayrı şeytan, yetişkinliği ayrı şeytan! Bu evrende olduğu gibi her evrende ayrı kötülük seviyesine sahip olduğundan eminim. Yalan bir evlilik yapması, kocasını aldatması, Katharina’yı yanlış yönlendirmesi, Alexander Tiedemann’ı tehdit etmesi, öz oğlundan zaman makinesini çalması, Ulrich’i bilinçli şekilde 33 yıl öncede bırakması ve çaldığı zaman makinesi ile kayıplara karışması derken onu sevmemiz için zaten hiçbir sebep bırakmıyor. Küçüklüğünde Ulrich’e tecavüz suçlaması yapacak, Katharina’nın ailesinden şiddet görmesine neden olacak kadar psikopat bir karakterden bahsediyoruz sonuçta! Nasıl sevilebilir ki?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

3 thoughts on “Evlat Olsa Sevilmeyecek 6 Dark Karakteri

  1. Eveeett geldik sevilmeyenlere. Ines ile ilgili kelimesi kelimesine katiliyorum sana. Elisabeth’e Noah ile olan bagindan dolayi 2. sezon isindim diyebilirim. Egon’a da ayni sekilde 2. sezon hikayesinin devaminda isindim. Martha’ya hic girmeyecegim, Lana Lang’leri, Marissa Cooper’lari aratir oldu bana djdjdjdjjd tam bir drama queen. Bartosz ile olan iliskisine hic deginmeyecegim, sinirleniyorum sonra. Tam kurtulduk derken diger evrenden geldi. Umarim o evrenin Martha’si orijinal Martha gibi degildir. Hannah ise tam bir pislik olsa da, Martha ile kiyasladiginda en azindan Hannah kendi icinde tutarli bir karakter diyebiliyor insan. O yuzden izlemesi keyif veriyor, hikayenin sonunda hakettigini bulur tabi umarim. Ulrich ve Katarina ilgili de genc versiyonlarini sevmiyorum. Regina’ya yaptiklari zorbalik, hatta Mikkel’e olan gicik davranislari falan bunlar tam birer bully dedirtiyor bana. Yetiskin Ulrich’in aldatma olayi, Katarina’nin Stranger Jonas’a atar giderleri falan cok isinamiyorum onlara. Martha tam onlara layik bir evlat da Magnus ve Mikkel’i evlatlik almis olabilirler ahahaha 😂😂😂

    Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s