Katil Merdivenler Bileğimi Nasıl Kırdı?: 2. Bölüm

Ameliyat hikayesine dönmeden önce size acilde karşılaştığım insan tiplerinden biraz bahsetmek isterim. Mesela yanındaki eşi/nişanlısı yardımına ihtiyaç duyan bir adam vardı. Kız da belli ki burkmuş bileğini, garibim yalnız başına zıpzıp zıplıyor. Peki bu AYI kardeşimiz ne yapıyordu sizce? Kıza yardım etmek yerine, dönmüş benim ayağımı inceliyor, bir de müthiş bilgi birikimi ile bana “Bu ayak 6 ayda iyileşmez” falan diyordu. Be GERİZEKALI sana fikrini sordum mu? Bu bir. Benim moralimi bozmaya ne hakkın var? Bu iki. Yanındaki kadınla ilgilensene! Bu da üç! Normalde ağzına tükürürdüm ama acil servis, herkesin siniri gergin, moralleri bozuk falandır diye bir şey demek istemedim. Bunu geçtim.

Sonra tomografide bir başkasıyla karşılaştım. Tomografi makinesi bozulmuş olduğu ve o nedenle randevularımız yarımşar saat attığı için kendi aramızda konuşurken bir adam da kendisini muhabbetimize ZORLA dahil etme gereği duydu. Önce bana “YÜRÜRKEN DE KONUŞUYOR MUYDUNUZ?” gibi gerizekalıca bir laf attı. Cevap vermedim, cevap vermedik. YİNE! Kendi aramızda ne güzel Bienal’e gidecektik falan diye konuşunca da, “Boşverin gitmeyin, zaten pişman olurdunuz, bu sene güzel hiçbir şey yok” falan dedi. Yine de dönüp SANA FİKRİNİ SORAN OLDU MU HIYAR AĞASI? demedim. Bunu da geçtim.

Manyakça davrananlar, sırayı kaçıranlar, sallamayan görevliler, sallamayan görevlilerin arkasından konuşan başka görevliler derken, en son doktorun odasına ulaşmış ve ameliyat gereğini öğrenmiştik. Ben içeride ameliyat öncesi tahlillerimi olurken halam telefonla birilerine ulaşmaya çalışıyordu.

Halamın aradığı kişilerden biri, Şişli Etfal’deki operatör doktorlardan birine ulaşmış. Operatör Doktor Mehmet Ali Talmaç’a. Kendisini hiç görmedim ama şu an benim kahramanım! Çünkü kendisi görüntülemelerimi (Röntgen ve tomografi) incelemiş, benimle ilgilenen asistanları aramış. Şimdilik ameliyat gerekmediğini, Amerikan Alçı yapıp göndermelerini, haftaya çarşamba günü de kontrole gelmemi söylemiş. Kendiliğinden iyileşebilirliğine bir şans vermiş yani. Bir anda her şeyi durdurduk. Yoksa ameliyathaneye gidiyorduk. O kadar sevindim ki!

Tamam ameliyat deseydi olacaktım ama en azından bedenime bir şans verdik. O an için o, bana yetti! Çarşamba gittiğimde yine de ameliyat gerekiyor derse, mecburen olacağım. Artık bu fikre de alıştım zaten. Ama kendiliğinden düzelme ihtimalim de var.

Amerikan alçı dedikleri biraz daha sert ve sıcak bir alçı anladığım kadarıyla. Asistanlar beni bir odaya alıp bu sargıyı yaptılar. Son hali şöyle oldu.

IMG-20190918-WA0038

 

Bu fotoğrafı, hastaneden çıkıp korkunç bir taksi yolculuğundan sonra eve döndüğümüzde çektim. Yarın o kısmı anlatacağım size, şimdi çok yorgunum. Ömrümden 5 yıl gitti. Allah’ım sen bizi neyle sınadın öyle ya!! Tek bir şey demek istiyorum, sizin ya da bir tanıdığınızın arabası yoksa, inşallah hiçbir zaman hasta olmazsınız!

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

4 thoughts on “Katil Merdivenler Bileğimi Nasıl Kırdı?: 2. Bölüm

 1. Dizi izlerken de hep whatsapp’ta arkadaslarinla yazisirsin zaten asdfghjkl 😂😂😂 Bu ne bicim soru ya, yururken de konusuyor muydunuz ne demek? Insanlar bayiliyor baskalarina yorum yapmaya, moral bozmaya. Herseyin en iyisini bildigini sanmalari yok mu hele. Bu ozguven, ego beni deli ediyor . Bi kendinize bakin, kendi isinizle ilgilenin ya. Cok cok gecmis olsun, insallah ameliyata gerek kalmadan duzelirsin. 🙏🏽

  Like

 2. Geçmiş olsun. Bugün nasılsınız? insanlarımız maalesef her şeye yorum yapmayı çok seviyor. Bir dönem bende ayağımı kırmıştım etrafımdaki kadınlar ambulans çağırmak yerine bir sürü yorum yapmıştı. 🙂 Biraz sancılı bir dönem olur ama geçer bu zamanlarınızın tadını çıkartın ileride hepsi sizi gülümseten bir anı olarak kalacak. 🙂

  Liked by 1 person

  1. Şimdi daha iyiyim çok şükür ama o taksicileri, hasta yakınlarını ya da yoldaki esnafı nasıl unutacağımı bilmiyorum =)) Çok çok teşekkür ederim, umarım gerçekten ileride bugünleri hatırlayınca gülebilirim. Size de çok çok geçmiş olsun.

   Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s