Bu Ne Biçim Hikaye Böyle?

Merdiven dilemması…

Düştüğüm Maçka Parkı merdivenleri ile ilgili İBB Beyaz Masa’dan gelen maili paylaşmıştım. Yazılarımı takip ediyorsanız, o merdivenlerin yaptırıldığını biliyorsunuzdur.

Salı günü beni Şişli Belediyesi’nden aradılar. Komşu Masa diye bir uygulamaları var. Talebimin Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü’ne iletildiğini belirttiler. Hiçbir şey söylemeyip teşekkür ettim sanırım. Merdivenin tamirinin gerçekleştiğini söyledim mi hatırlamıyorum. Kişisel zararımla kimin ilgileneceğini sordum ama onu iyi hatırlıyorum. Elbette kapı duvar fbfnfnfnd. Yok yeniden şikayet oluşturmam lazımmış daaaaa yok bilmemneymiş deeee. Adamlar yapılmış merdiven için şikayetimi salı günü iletti. Ne zararı ne ilgilenmesi, ben de ne safım!

Telefonu kapattım. Meselenin de kapandığını düşünüyordum.

Dün sabah uyandığımda bilmediğim bir numaranın sabah saat 09.00 olmadan beni iki kez aradığını gördüm. Dönmedim.

Saat 10.00’da aynı numara yeniden aradı. Açtığımda karşıdaki kişi benimle aynen şöyle konuştu: ‘Yav alo yav siz bi düşmüş müsünüz ne bi dilekçe yazmışsınız. Yeşil merdiven diye mi ney. Nerde bu yeşil merdiven biz bulamadıhhh’ Haydaaa bu da kim, nerden çıktı, bana ne anlatmaya çalışıyor, bu nasıl bir üslup bir an anlayamadım.

Derin bir nefes alıp kim olduğunu sordum. Verdiği cevapta bir tek Şişli Belediyesi dediğini anladım. Şimdi ilk olarak belediyenin muhtemelen bir işçisine ya da başka herhangi bir çalışanına benim telefon numaramı vermesi ne kadar doğru? Yani Norveç’te yaşamıyoruz herkes bir kendine gelsin! Kimler kimleri hangi şartlarda rahatsız ediyor günümüzde. hiç mi haber takip etmiyorlar? Bu ne rahatlık! Adam bana sarsa, kafayı taksa, ooo gadınmış ben buna yürürüm falan dese, beni kim koruyacak? Bu satırları okurken bile yok canım olmaz öyle bir şey diyebiliyor musunuz damacanaya bile hallenenler diyarında?

Koymamam lazım aslında ama şu anda bunu bir kenara koyuyorum. O an üslubuna mı yanayım, yolu bulmak için beni aramasına mı yanayım, tamamlanmış merdiven için yana yana beni aramasına mı yanayım, numaramın eline nasıl geçtiğine mi yanayım, birimlerin birbirinden habersiz olmasına mı yanayım. Neye yanayım?

‘O merdiven yapıldı yalnız’ diyebildim. ‘Düştüğüm yer, Çekya Konsolosluğu ve Chanel’e yakındı ama merdiveni İBB yaptırdı bana da yapılmış halinin fotoğrafını gönderdi’ dedim. ‘Haaa öyle miymiş’ diyor. Çok fazla muhattap olmak istemediğim için paketledim kapadım. Cidden bir sürü şey söylemek istedim ama ya kafayı takarsa diye düşündüğümden korktum ve sustum ne yalan söyleyeyim. Hem zaten İBB Beyaz Masa da şikayetimi Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ilettiğini söylemişti. Şişli Belediyesi de. İBB Beyaz Masa yapıldığına dair fotoğraf da attı. E o zaman beni arayan bu adam kimdi?

Umarım bu konu ile ilgili aldığım son geri dönüş budur! NE SAÇMA İŞ YA! 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s