Kırık Ayak Serüvenlerinde Bugün!

Bir kaç gündür yine içim kararınca çareyi hobilerime sarılmakta buldum.

Şükürler olsun ki elim bir şeyler üretmeye çok yatkın. O nedenle ne zaman kafamı dağıtmak istesem, kendimi bir şeyler yaparken buluyorum. Tığ işi olur, nakış olur, dikiş olur, puzzle olur =) Boyarım, eklerim, çıkarırım ne bulursam yaparım. Bu kez de bir değişiklik yapayım dedim ve örgüye sardım. Sağa sola hediye ederim diye saç bantları örmeye başladım. Hem yapımı kolay, hem bittiğinde şık duruyor, hem de dediğim gibi kafamı dağıtmamı sağlıyor.

Yanına bir de Netflix’in The Final Table’ını açtım. Uff mis! İkisi birlikte o kadar güzel akıyorlar ki, bir günde bir bant bitirdim ve o ilk bandı anneme hediye ettim. Haftasonumu örgüye adayacağım, bakalım neler çıkacak. Güzel bir şeyler olursa buraya güncelleme yaparım!

Ayrıca, konudan bağımsız ama bu “The Final Table” ne güzel program ya, ne kaliteli! Şefler çok iyi, herkes çok saygılı, bilmedikleri bir halt yok. Ben çoğu malzemeyi ilk kez burada duydum ve gördüm mesela. Hele Charles&Rodrigo ne kadar orijinaller. Bayıldım bayıldım!

Edit: Editim örgülerime değil ama The Final Table’a. Yani biraz spoiler olacak ama, o kadar övdüm övdüm son anda tek kalan Amerikalı’nın kazanmasını hiç doğru bulmadım. Evet herkes centilmence yarıştı, kimse drama yaratmadı ama tüm sezon boyunca, yemeklerde ve kutsallaşan mutfaklarda yeniliği, asiliği, devrimi övüp son bölümde 9 yıldır aynı yemeği yapan adamı seçmek ne kadar etikti bilemiyorum. Zaten önce kadınları, sonra farklı renkleri elediler. En sona kalan erkek yarışmacı cümbüşünden de Amerikalı olanı seçmelerine şaşırmamam lazımdı sanırım. Gönlümün birincisi Mark Best’ti. Başka bahara artık..

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s