Bekir Abi ve Hayatın Anlamsızlığı Üzerine

Bir duygudan bir diğer duyguya sürüklenmemin 3 saniye sürdüğü şu günlerde, tam da bir daha akrabalar üzerine yazmayacağım derken bir vefat haberi aldık.

Bir kaç gün önce, Bekir Abi’nin yani dedemin yeğeninin eşinin kalp krizi geçirdiğini yazmıştım. Gencecik adam, adında üç çocuk bırakarak göçtü gitti bu dünyadan. Oluşan komplikasyonları bilmiyorum, böyle durumlarda nedenini dinleyemiyorum, canım acıyor. Biri vefat ettikten sonra olayın nasıl olduğunun ne önemi var sanki?

Günlerdir yoğun bakımda tutuluyordu, ha uyandı ha uyanacak derken günler birbirini kovaladı. Huzur içinde uyusun, sohbetlerimizi hatırladığım kadarıyla çok iyi bir adamdı. Her daim güleryüzlüydü, nerede karşılaşsak hal hatır sorardı. Çocukları, eşi, annesi, babası geliyor gözümün önüne… Kalanlara sabır versin, acısıyla kalmak gerçekten zor. Böyle durumlarda her zaman diyorum ki, bak hayat ne kadar anlamsız, şu an varsın ama bir an sonra olmayabilirsin. O nedenle güzel yaşa, doya doya yaşa, ona buna takılma, kendi yolculuğuna bak.. Bir ömrün var, tadını çıkar. Aradan zaman geçiyor, herkes hayatına dönüyor, ölen öldüğü ile kalıyor. Aynı saçma ego savaşları, aynı hırslar, aynı kırgınlıklar, aynı kızgınlıklar, aynı pis duygular gelip kalplerimize oturuyor.

E ne oldu? Hani ölüm vardı?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s