Yalandan İndirim Günlerine Hoş Geldiniz!

Son bir haftadır, çeşitli markalarca her gün rahatsız edilmemiş olan var mı aramızda?

Yani rahatsız diyorum ama bu yaptıkları düpedüz taciz! Günde 15 tane mesaj atan var. Ne oluyoruz yahu! Tamam anladık “indirim” yapıyorsunuz. Hayırlı olsun da ben almayacağım. Hem “almayayım” hem de “satın almayayım”. Neyse en azından cumanın renginin ne olmayacağına karar vermişsiniz, bu da bir başarı..

Her şeyi geçtim, yahu gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorsunuz! 50 liralık ürünü, 125 liraya çıkarıp, varsaydığınız indirim yalanı ile 75 kiraya satmaya çalışıyorsunuz. Onu ne yapacağız? Bu ufak bir örnek sadece. Daha neler neler var! Böyle zamanlarda alışveriş yapasım varsa da yapmıyorum. Hoş “True Cost”u izlediğimden beri alışveriş yapmıyorum, o da ayrı mesele. Bireysel olarak boykotum ne işe yarar ya da ne kadar yarar bilmiyorum ama genel olarak böyle zamanlarda alışveriş yapmamayı seçiyorum. Etrafımdakileri de etkilemeye çalışıyorum ama kimseyi değiştiremiyorum tabii.

Önüne gelen vatandaşı kandırıyor, kimse de siz ne yapıyorsunuz diyip durdurmuyor. Muhtemelen diğer ülkelerde de durum budur. Paraya tapan bu düzende aksini beklemiyorum.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s