İstanbul İşletme Enstitüsü’nü Duydunuz mu?

Online eğitimlerle aranız nasıl?

Ben desteklediğimi yazmıştım daha önce. Yıllarca bu sektörde başıma gelenlere rağmen elimden geleni fazlasıyla yaparak çalışmış olmamın temel nedeni, uzaktan öğretim sistemine inanıyor olmamdan kaynaklanıyordu. Hala buna inanıyorum. EĞlenceli bulduğum için eğitim almayı da seviyorum. Bu nedenle de her fırsatta bir eğitim almaya çalışıyorum.

İstanbul İşletme Enstitüsü de bu eğitimleri aldığım online platformlardan bir tanesi. Eğitim programları arasında haftalık tekrarlanan dersleri de, var yıla yayılanları da. Eğitimin sonunda sertifika alabilmeniz için sınavı geçebilmeniz, sınavı geçebilmek içinse canlı dersleri ve içerik videolarını takip ederek, deneme sınavlarını ve ödevleri yapmanız gerekiyor. Emeksiz yemek hiçbir yerde yok gördüğünüz gibi =)

Online eğitim takip ederken, belli saatlerde internete erişim sağlayarak videoları izlemek en temel ve en önemli kısım. Onun dışındaki kısımları ise hevesinize ve isteğinize kalmış. Sertifikayı aldığınızda LinkedIn’e ekleyebiliyorsunuz. Basılı olarak almak isterseniz de yaklaşık 70 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Neticede ücretsiz bir platform olduğu için onların da bir yerden kazanması gerekiyor. Sistemin düzenli işlemesi, altyapı sorunlarının olmaması için para harcıyorlar. Hocaların da gönüllü olarak eğitim verdiklerini düşünmüyorum. Emeklerin bir karşılığı olmalı.

Ben yeni yıl için almak istediğim eğitimleri şimdiden işaretledim listeledim bile! Bakalım kaçını tamamlayabileceğim!

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s