Sonsuz Üzgünlük Döngüsü

Asla bitmeyen bir döngünün içine düşmüş gibi hissediyorum yine.

Kalbimde bir üzgünlük topu varmış da belli bir süre geçince yörüngeme girip beni üzülüyormuş gibi hissediyorum. Son üç gündür falan nereden geldiğini takip edemediğim bir duygu oturdu içime. Kimbilir yine neye takılı kaldım, hatırlayamadığım nereden yara aldım. Düşünüyorum bulamıyorum, yine yüzeye çıkamıyorum. Sadece derin bir üzgünlük hissediyorum. Kimsenin beni tanımadığı, kimsenin beni bulamayacağı bir yere girip hüngür hüngür ağlamak istiyorum.

Bir rüzgar esse, bir yaprak düşse, bir damla yağmur yağsa ağlayacak gibiyim. Sokağa uzun bir süre baksam, gözüme çarpan ilk şey için hıçkıra hıçkıra gözyaşı dökecek gibiyim.

Aslına bakarsanız iyi durumda olduğumu düşünüyordum. Görece yürüyor sayılırım, iyileşiyorum, Almanya’dan kardeşim geldi, yine bir aradayız. Görünürde her şey güzel. E ben neden bu kadar üzgünüm? Kardeşim hafta sonu geri dönecek diye olabilir mi? Bir daha ne zaman görüşeceğimizi bilmiyorum çünkü. Ayrıca onun orada anlatmadığı zorluklar da yaşadığını düşünüyorum. Onları düşününce de kötü oluyorum. Abla olmak başka bir duygu, kendimi onu koruyucusu gibi düşünüyorum. Orada yalnız olduğunu ve ayakta kalma mücadelesi verdiğini bilince elbette gurur da duyuyorum ama çok da üzülüyorum. Bilmiyorum belki de bu üzgünlük kendi hayatımda ne yapacağımı bilemediğimden kaynaklanıyordur. İyileşiyorum, ayaklanıyorum, yürümeye başlıyorum şimdi insanlar benden iş bulmamı falan bekleyecekler, salak salak konuşanlar da olacaktır tabii. Acaba üzerimde bu durumun baskısını mı hissediyorum? Ne yapmak istediğime dair hiçbir fikrim yok, önüm duvar ardım duvar, gün geçtikçe sıkışacağımı düşünüyorum, belki de bunlara üzülüyorum.

Bilmiyorum, dokunsalar ağlayacak gibiyim. Bakalım bu defa ne zaman kurtulacağım bu durumdan.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s