Kargolarla İmtihanımız Bitmiyor!

İstanbul’da yaşıyorsanız, herhangi bir yerden iyi hizmet alma isteğinizi unutun! Bu ülkede yaşayıp bir hafta üstüste olumlu içerik çıkarabilme hayalimi unutayım ben de. İki gün umutlu bir şey yazmak istesem, üçüncü gün mutlaka kötü bir şey oluyor zaten…

Tüm hizmetler birbirini etkilediği için, içinde olmadığınız konular bile bir anda sizinle ilgili hale gelebiliyor. Mesela ben kişisel olarak bu kara/neşeli/efsane cuma mevzusundan kendim için hiçbir şey almadım. Ama kasım ayının 11’inden beri yapılan “kampanyalar” nedeniyle bir çok insan bu yalandan indirimlerden yararlanmış durumda. Normalde bu konunun beni ilgilendirmemesi lazım. Para var, huzur var kardeşim insanlar almış diyip geçerim. Ama bu kez diyemiyorum. Çünkü arkadaşlar sağolsun kargo şirketlerini felç etmişler. Ya da kargo şirketlerinin altyapıları zaten felç olmaya o kadar hazırmış ki tüm sistemi çökertmeyi başarmışlar.

Bizim 10 Aralık’ta birbirimize verelim diye anlaştığımız kargolardan hala ses yok. İlk olarak ben 4 Aralık’ta kargoya vermiş olmama rağmen, kargom hala İstanbul’dan çıkamadı. Benden 3 gün sonra kargoya giden arkadaşımın da keza öyle. Hepimizin kargosu Arnavutköy’de görünüyor. Benim kargoma 5 Aralık’tan bu yana yeni işlem yapmadılar.

Ek olarak gönderdiğim kartpostallar bile sahiplerine ulaşamadı. Bunların hepsi insanların yaptıkları çılgınca alışverişler ve insanların yaptıkları çılgınca alışverişler için doğru önlemleri alamayan kargo şirketleri yüzünden. Muhtemelen sahiplerinin, patronlarının, üstlerinin isteği üzerine yapabileceklerinden fazla ürün aldılar, o nedenle şimdi de dağıtım yapamıyorlar. Bu hepimizi etkiliyor. Artık sinir olmak için, doğrudan bizim bir şey yapmamıza gerek yok. Muhtemelen başka bir şeyin ucu gelip bize dokunabiliyor!

Kapitalizm tahminen ne zaman çöker acaba? BIK-DIM

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “Kargolarla İmtihanımız Bitmiyor!

    1. Bu kadar temel bir sorun nasıl çözülemez, aklım almıyor gerçekten. Belli bir kota belirlenir, o kotaya göre işlem yapılır. Aç gözlülükle kota belirlemezlerse böyle olur. Ayın 15’indeyiz, ayın 4’ünde attığım kartpostal Edirne’de yaşayan arkadaşıma ulaşamadı. İnanılmaz!

      Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s