Yeni Yıl Dileklerini Görelim!

Listeler hazır mı? Yeni hedefler belirlendi mi? Asla gidilmeyecek spor salonlarından yıllık üyelikler alındı mı? Bu sene kaç kilo verileceği kararlaştırıldı mı? Yeni bir dans mı öğreneceksiniz? Yeni bir işe mi atılacaksınız? Yeni bir hobi sahibi mi olacaksınız? YAVAŞ OLUN! =)

Her yıl klasiktir, listeler hazırlanır, planlar yapılır, hedefler belirlenir vs vs. Herkes kilo verip sağlıklı yaşamayı ilk hedefi yapar ama bulduğu ilk fırsatta hamburger menü gömmekten de uzak durmaz. İnsanız, belli şeyleri her istediğimizde yapabiliyor olsak zaten şu an değiştirmek istediklerimizi değiştirmek için adımlar atmaya çalışmazdık. Ya da bu adımı atabilmek için yılbaşı olmasını ya da Pazartesi olmasını beklemezdik. Mesela sağlıklı beslenmek istediğimiz ve çok arzu ettiğimiz bir şey olsaydı zaten hepimiz yapardık, kilomuzu dert olarak görüp onunla sürekli olarak uğraşmaya çalışmazdık.

Bu tabi çok karamsar görünmesin size. Benim lafım yeni yıl eyyamcılarına. Yoksa iradeli olan, kararlı olan elbette canı ne isterse onu yapar. Kilo da verir, sağlıklı da beslenir, ne kadar kararı varsa hepsini birer birer uygular.

img_20190101_004727_572.jpg

Fotoğraftaki 2018 Fundası, 2019’a Perugia’da gireceği için çok heyecanlı. 2019’dan bir sürü beklentisi var, hepsi de afili güzel şeyler. İrili ufaklı bir sürü plan yapmış, bir sürü dilek dilemiş hepsinden çok umutlu. Bir hedefleri var, üüf! Hayaller bunlardı tabi. Hayatlar ne oldu peki? Geri dönüş, sakız gibi uzadıkça uzayan bir tez süreci, saçma sapan hoca dramaları, daha saçma bir işe girme-girmeme-girme-girmeme süreci, bir sürü gerzek arkadaş draması, hepsinin sonunda 3 yerinden kırılan bir ayak kemiği ve böylelikle ayların geçmesi…

2018 Fundası’nın tutturabildiği tek bir dileği yok. ama tek bir hedefini tutturabilmiş, o da yüksek lisans tezini savunup mezun olmak. En azından biri gerçekleşmiş. Helal olsun bence! Yine de iyisiyle ve “daha az iyisiyle” diyelim olan her şeye şükürler olsun. 2019 biraz eli maşalı bir öğretmen oldu benim için.

2019 Fundası’nın dilekleri ve hedefleri çok daha basit. 2020’de sağlıklı olsun, huzurlu olsun, mutlu olsun, ailesi ve tüm sevdikleri sağlıklı ve yanında olsun yeter ❤ Eh tabi yine de 2020 yurt dışında bir iş ve acayip zeki, eğlenceli ve yakışıklı bir sevgili getirirse, al bunu geri götür de denmez yani, o da ayrı =)

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s