Depremin Tetiklediği Travmalar

İstanbul ve çevre illerde yaşayanlar dün meydana gelen 4,8’lik depremi hissetmişlerdir diye düşünüyorum. Deprem, iyiden iyiye kendisini hissettirmeye başladı. Bu tabii ki benim tüm travmalarımı tetikledi. Depremin gerçekleştiği andan beri beynimde milyonlarca düşünce, kalbimde ağır bir korku ve çarpıntı ne yapabileceğimi düşünüp duruyorum.

İstanbul’da depreme dayanıklı bir ev sahibi olabilmek hatta bu saatten sonra herhangi bir ev sahibi olabilmek, imkansız! Diyelim ki bir mucize gerçekleşti ve İstanbul’da depreme süper dayanıklı bir binada ev sahibi olduk, o bile çare değil ki! İnsanlar depreme her zaman evde mi yakalanıyorlar? İşe gitmeyecek miyiz? Toplu taşımaya binmeyecek miyiz? Arkadaşlarımızla buluşmayacak mıyız? Sinemaya, tiyatroya gitmeyecek miyiz? Her an başımıza her şey gelebilir ve bunun için evde olmayabiliriz.

O nedenle İstanbul’dan gidiş planım ivedilikle tekrar gündeme geldi. Zaten bir süredir İstanbul dışı işlere başvuruyordum. Ama çok acele etmiyordum. Artık acele edeceğim. Şu an için beklediğim bir kaç haber var. Onlar gerçekleşse de gerçekleşmese de bir şehir seçip oraya taşınacağım. bir şekilde ayakta kalmaya çalışacağım. Bu korkuyla olmaz çünkü. Ne yaşadığım eve, ne yaşadığım semte güveniyorum. İstanbul’da yaşayanlara olan güvenimi ise çok çok önce kaybetmiştim zaten. Bu şartlar altında, göçük altından çıkamamak bile bir lütuf olurdu. O kadar korkuyorum…

2 gündür şehir dışı ev fiyatlarına bakıyorum. Nerede yaşam ne kadar pahalı onları ölçmeye çalışıyorum. Önerisi olan varsa, yorumlara beklerim.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s