Yeni Favorim: The Kominsky Method

Bir Netflix yiyicisi olarak bulduğum yeni bir diziyi yazmak istedim yine.

The Kominsky Method, ilk sezonuyla 2018’in Kasım ayında Netflix vitrininde yerini almaya başlamış bir dizi. İlk sezonu 8 bölüm ve bölümler 30 dakikadan daha az sürüyor. İkinci sezonu da ekim ayından beri Netflix’teki yerini almış durumda. Başrolünde izlemeye doyamadığımız Michael Douglas ve Alan Arkin var. Ben bu huysuz ve tatlı yaşlı konseptini izlemeyi pek seviyorum. Bu nedenle The Kominsky Method’u bulduğuma çok sevindim.

tkm_fhd

-Buradan sonrası spoiler içerir-

Huysuz ve tatlı yaşlı derken tam olarak Alan Arkin’in karakteri olan Norman Newlander’dan bahsediyorum aslında. Kendisi tamamen huysuz aslında, etrafımda olsa sinir krizi geçirebilirdim ama izlemesi çok komik. Daha ilk bölümde kanserden kaybettiği eşi dışında, dünya üzerindeki kimseyle olumlu bir iletişimi yok adamın.

Tatlı olansa Michael Douglas’ın oynadığı Sandy Kominsky karakteri. Sandy duayengillerden eski bir oyuncu, şimdilerin oyuncu koçu. Norman ise hem onun en yakın arkadaşı hem de menajeri. Norman’ın ona olan tavırları bile huysuzluğun doruklarında. Eşinin hastalığı nedeniyle iş yerinden de uzaklaşan Norman, eşinin kaybıyla beraber tekrar hayata adapte olmaya çalışıyor.

tkm1_fhd

Hem Sandy’nin hem Norman’ın birer tane de kızı var. Sandy’nin kızı Mindy, onunla beraber çalışan, babasına kızgınlıkları/kırgınlıkları olsa bile yanında kalan bir kadın. Henüz onunla ilgili fazla bilgiye sahip değiliz. Norman’ın kızı ise bir bağımlı. Annesinin cenazesine bile zar zor yetişebilen, annesi öldükten sonra giysi dolabından çalmak için tasarım çanta ve ayakkabılar çalabilecek kadar da şuursuz bir kadın. 1. sezonun sonunda Norman onu bir rehabilitasyon merkezine bıraktı ama eminim bu iş orada kalmayacak.

tkm3_fhd

Eğlenmek için açtığım The Kominsky Method, daha ilk bölümünden beni gözyaşlarına boğmayı başardı. Biraz acı-tatlı bir dizi. Ama sıkılmadan izledim ve ilk sezonu bitirdim. Bölümler, Sandy’nin yeniden canlandırmaya çalıştığı aşk hayatı, Norman’ın normal hayata adapte olma çalışması bir yana, kızlarının başlarına ördüğü çoraplar ve Sandy’nin tuhaf öğrencileri ile akıp gidiyor zaten.

En kısa zamanda ikinci sezonunu da izleyip buraya koşacağım ❤

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s