Aldatmak ve Aldanmak Üzerine

Son günlerde karşıma sıklıkla çıkan aldatma fiili üzerine yazmak istedim biraz.

Birini görüyorsun, ona ısınıyorsun, görüşmeye başlıyorsun, bir bakıyorsun başkasıyla görüşüyor. En erken alarm bu. Kaçabileceğiniz en en erken nokta bu. Bunu yaşadıysanız en şanslı sizsiniz. Çünkü bunu sevgili olduğunuzda da görebilirsiniz, beraber yaşarken de görebilirsiniz, evlenince de görebilirsiniz, çocuklarınız olduğunda da görebilirsiniz. Maalesef bunun bir zaman aşımı falan yok.

Bu konunun çok çeşitli örneklerini hep kadın arkadaşlarımdan dinledim. Aşırı şovenist olan erkeklerden de dinledim. Onlar işin daha çok “tek çiçekten bal almama” tarafında olan gerizekalılar. Sen yine istediğin kadar çiçekten bal almaya çalış, çalışma demiyorum ama dürüst ol en azından. Açık ol. Niyetini söyle. Gizliden iş yapma. Şovenist olmayan tek bir erkekten dinlememiş olmam hepsinin o kafada adamlar olduğunu kanıtlar mı? Bilmiyorum.

İtalyan erkeklerinin en sevdiğim özellikleri bu. İnanılmaz dürüstler. Adam sadece takılmak istiyorsa, sadece takılmak istediğini ifade edebiliyor. Burada durum böyle değil. Adam binbir takla atarak seni tavlıyor, sonra arkasını dönüyor gidiyor ya da seninle beraberken başkasıyla da takılıyor. Bir keresinde beni sevgilisiyle tanıştırdığı gece, benimle de görüşmek istediğini söyleyen korkunç bir herife denk gelmiştim. İğrenç biri ya. O kızı benimle salak yerine koyamadı ama eminim arayışları devam etmiştir. Yazarken sinirlendim yine.

aldatmak_fhd

Bir internet ortamında, kızın biri arada sırada buluşup yattığı adamın eşinin de o grupta olduğunu yazmıştı. Sonra da isim vermeyerek “o kadının” aptal olduğunu, nasıl fark edemediğini falan söylemişti. Ne kadar korkunç ya! Kızın bu davranışı korkunç, bilinçli olarak adamla birlikte olması korkunç, adamın bu kadar iğrenç bir insan olması ve onu seven birini aldatması en korkunç! Neresinden tutsanız elinizde kalıyor!

İnsanlar nasıl bir pislikle birlikte olduğunu anlamayabilir, çünkü genelde gördüğümüzü sandığımız şeylere aşık oluyoruz. Gerçek yüzünü pek göremiyoruz ya da gördüğümüzde iş işten geçmiş oluyor. Son zamanlarda öyle hikayelere denk geldim ki farklı isimle numara kaydetmeler falan solda sıfır kalıyor. Adamlar gerçekten yakalanmadan istediğini yapabilmeye oynuyor.

Ben aldatıldım mı bilmiyorum. Yani bence aldatılmadım ama belki benim de arkamdan benim ne kadar salak olduğumu söylediler ama hissetmedim bile =) Ne kadar kırıcı ve kötü bir duygu. Umarım kimse yaşamaz. Ama biraz bile olsun aldatıldığınızı hissettiyseniz ve gerçeklik payı varsa bence asla yanında durmayın, çünkü onlar da durmuyor.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “Aldatmak ve Aldanmak Üzerine

  1. Rezillik o kadar üst seviyelerdeki inanılmaz. Ben gerçekten yalnız öleceğimi düşünmeye başladım valla. Erkek- kadın farketmiyor. Hadi o adamı zaten tanımamışsın diyelim, bir de arkadaşım, kardeşim diyen kadın var ki bildiğin sırtından bıçaklamış, bırak aynı grupta olmayı fln. O yüzden ne desek boş. İnsan İNSAN değil bu devirde…

    Like

    1. Gerçekten öyle. Yani insanlar evlenmek istemiyorsa evlenmesin. Bir ilişki yürütme kapasitesi yoksa uzak dursun. Baskılardan ya da kendi pisliklerinden dolayı bir yerde durup başkalarını üzüyorlar, sinirleniyorum.

      Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s