En Sevilesi 5 Elite Karakteri

efk_fhdHazır, Elite de 3. sezon onayını almışken, hatta 3. sezonun Mart ayında geleceği konuşulurken sevdiğim karakterleri sıralayayım istedim. Elite’de gerçekten çok enteresan işlenmiş karakterler var. Mesela Cayetana olsun, Marina olsun, Christian olsun bunlar zaten kafadan elediğim, hatta sevmediğim karakterler. Nano konusunda çok emin değilim. Zaten La Casa De Papel üçlüsü bu dizinin ilk sezonununda ilgi çekip ortalığı coşturdular ve misyonları bitince sırayla gittiler.

Sevdiğim karakterler ise çok yer değiştirdiler tabii. İlk sezon nefret ettiğim ama ikinci sezon üst sıralara yükselen karakterler var. Ya da tam tersi, ilk sezon çok sevdiğim ama bu sezon gerileyen karakterler var. Örneğin en sevdiğim karakter olan Ander, Omar’ın gerisinde kaldı. Valerio gibi bir karakter bu sezon gelmesine rağmen ilk beşte yerini aldı.  Carla ve Samuel garip bir çift olduğu için bir şey yapamadım ama sıralamamda Carla üst sıralara çıkarken Samuel onun sayesinde son sıralara gitmedi falan gibi enteresan dengeler oluştu =)

Buralarda çok spoiler vermeden, sıralamama geçiyorum.

efk1_fhd

-Buradan sonrası spoiler içerir-

10. Lu

lu_fhd

Lucretia gerçekten enteresan bir kız. Meksikalı bir oyuncu/şarkıcı olan Danna Paola tarafından canlandırılıyor. Lu’yu sevmiyorum diyemiyorum aslında. Hatta geçen sezonun sonunda biraz sempatimi de kazanmıştı ama sonra bu sezonda yine yaptığı çeşitli entrikalarda bulunarak yerini kaybetti. Bu sezon sadece Omar’la iyi anlaşması benim on kişilik listeme girmesine neden oldu. Eminim çok mutlu olmuştur buna skljdflskjfds

9. Nadia

nadia_fhd

Nadia, geçen sezonda aynı yerdeydi, bu sezon da aynı yerde. Belki Lu ile yer değiştirebilirdi. Draması ayrı, ailesinin hikayesi ayrı sıkıcı. Neyseki bu sezon biraz hareket geldi. Babasının kriz geçirmesi ve Omar’ın evden ayrılması ile ailedeki dengeler değişince Nadia’nın hikayesinde de değişiklikler meydana geldi. Müslüman oluşunun verdiği baskı bir yandan, aşık olmanın ve kabul edilmenin verdiği baskı diğer yandan debelenip durdu.

8. Polo

polo_fhd

Polo’yu ilk sezon severdim. Hatta ikinci sezonda da belli bir yere kadar sevmeye devam ettim. Ama ardarda yaptığı yanlışlar, Ander’i zehirlemesi, hiçbir şey olmamış gibi davranması, Guzmán’ın yüzüne bakmaktan asla utanmaması falan beni sinir etti. İlk sezon Carla’nın aşkından gözü dönmüş bir kuklaydı. Bu sezonun ilk yarısında kendini arıyordu, ikinci yarısında Carla’nın babasına dönüştü. O yüzden “meh”!

7. Rebecca

rebecca_fhd

Sezonun yenilerinden olan Rebecca’yı sevdim ben. Hatta 6.sıraya alsam mı diye düşündüm de Samuel’i de o kadar gerilere atmamak için vazgeçtim. Rebeca’nın cool tavırları, her şartta kendisi oluşu çok hoşuma gitmişti. Cayetana üstüne bu kadar gitmese, onun sırrını da saklardı aslında. Sırrı bulduğu anda onu patlatacak zalimlikle ve boşlukta bir insan değil neticede.

6. Samuel

samuel_fhd

Geldik Selahattin Demirtaş’a =)) Samuel, iki sezondur aslında pek de çok sevemediğim bir karakter. Sevimli desek değil, ilginç desek değil. Geçen sezon tam bir ergendi ve paso ağladı ama bu sezon en azından büyüdüğünü gördük. Bir derdi vardı, hem sevdiği kızın katilini bulmak hem de abisini hapisten kurtarmak. Bunun için Guzmán ile birlikte ikisinden de beklenmeyecek kadar zekice bir plan yaptılar ve amaçlarına ulaştılar. Hoş, mutlulukları çok uzun sürmedi ama en azından bir yere varmış oldular. Carla ile ilişkisi de bir tuhaftı, sevdim mi tiksindim mi anlamadım. Elite benim “guilty pleasure”ım o yüzden bana yaşattığı duygulardan çok emin değilim ahahaha.

5. Guzmán

guzman_fhd

Guzmán, iki sezondur dizinin en aklı başında kişisi olabilir. Lu’dan çok uzun süre ayrılmamasının/ayrılamamasının nedenini pek anlamadım ama yine de Nadia ile arasında kurduğu denge hoşuma gidiyor. Onurlu bir duruşu var. Zengin erkek karakterlerinde göremeyeceğimiz kadar zeki. Ander ve Polo’ya babacan yaklaşımını pek sevmiyorum. Bu bakış onu körleştirmiş ve onlar Guzmán’ı hiç hak etmiyorlar, orası ayrı =) Bakalım belki 3. sezonda Samuel ile kanka olurlar.

4. Valerio

valerio_fhd

Yıllar sonra kavuştuğumuz bir Chuck Bass gibi geldi bana Valerio. Tabi o büyük sapkın hikayesi dışında… Orayı yok saymaya çalışıyorum. O kısmı atarsak, Valerio acayip eğlenceli bir karakter. Atmazsak bu listede yeri yok. Elbette babasıyla sorunlar yaşıyor , yaramaz ve çapkın oğul rolünü oynuyor ve kendisini uyuşturucuya vermiş, buraya kadar olabildiğine klişe. Ama Nadia ile “kurayazdığı” arkadaşlık güzel bir yere gidebilecek kadar da ulaşılabilir bir karakterdi. O nedenle Valerio, Chuck Bass’in de yaptığı torpille 4. sıraya kadar ilerledi.

3. Carla

carla_fhd

Carla’yı üçüncü sıraya koyduğuma ben de şaşırdım ama güzelliği yüzünden böyle oldu sanırım =) Başka bir açıklama bulamıyorum. Ailesine kafa tutması hoşuma gitti sanırım. Geçen sezon ailesi yüzünden yaptıkları düşünülürse bu sezon hatalarını temize çektiğini söyleyebilirim. Christian’ın bocalamasının karşısında babasının onu sakat bırakması, sonunda da Samuel’in kaybolması Carla’nın kırılımına neden oldu. Polo ile olan saçma ilişkilerinin bitmesine sevindim, önümüzdeki sezon ikisinin farklı yollarda olduğunu izlemek güzel olacak.

2. Ander

ander_fhd

“Omander”in Ander’i geçen sezon en sevdiğim karakterdi. Bu sezon tam bir göt gibi davranması beni sinir etse de yine de tüm karakterleri düşününce sadece 2. sıraya gerileyebildi. Polo’nun sakladığı büyük sırrı öğrenince onun gidip hemen Guzmán’a söylemesini beklemiştim. Böyle büyük bir şeyi saklaması bir yana, kendisince bir drama yaratıp içinde kaybolmasına da sinir oldum. Omar’a uyguladığı maço tavırlar da bunun tuzu biberi oldu.

1. Omar

omar_fhd

Omar, geçen sezon benim gözümdeki en zorlama karakterdi. Müslüman ailenin gay ve torbacı oğlu tiplemesi beni benden almıştı. Ama bu sezon olması gereken şekli almaya başladı. Kendi arayışında kendi yolunda gitmeye, istediği ve istemediği şeyleri denemeye başladı. Ander’in her zaman en büyük destekçisi oldu. Evden ayrılmak ona iyi geldi. Babası, Nadia’nın başına gelenler ile beraber bir tık akıllanmış görünse de önümüzdeki sezonların neler getireceği bilinmez. Belki Ander’i evine yemeğe götürür, neden olmasın?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s