Kimlerle Bir Arada Olmayı Seviyorsunuz?

Hayatımda herkesi istemediğime karar verdiğimden beri çok rahatım.

Kimlerle bir arada olmayı seviyorsunuz? Kimleri özlüyorsunuz? Kimlerin varlığı size iyi geliyor? Kimleri görmezseniz hayatınız boş geçiyormuş gibi hissediyorsunuz? Ya da tam tersinden gideyim. Kimleri görmezseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz? Kim gün içerisinde aklınıza bile gelmiyor? Bunları düşünüp karar verdiğinizde hayatınız gerçekten kolaylaşıyor.

Gerçekten zor hayatlar yaşıyoruz. Zaten bunca zorluk içerisindeyken, elimizde olan seçimleri akıllıca yapmak zorundayız. Neden bir enerji vampirini hayatımızda tutalım? Tüm mutsuzluğuyla dolaşan, sürekli yorgun ve mutsuz olan insanları neden çekelim? Sürekli dramalarını anlatan ve onay bekleyen insanları dinleyip onaylayacak kadar çok zamanımız var mı? Bence yok! Ya da neden bir dedikocuya prim verelim? Neden onunla görüşelim? Sağdan soldan duydukları ile bizi zehirlemesine neden izin verelim? Kaldı ki bizden aldıklarını da başkalarına vereceğini bilerek neden kendimizi açalım?

Kendisine hiçbir şey katmamış olanları, dedikoducuları, mutsuzları, dramadan beslenenleri hayatımdan çıkardım. Oh şükürler olsun! Kimi özlüyorsam, kimin yokluğunu hissediyorsam onun yanındayım sadece. Ayağımı kırmamın böyle bir hediyesi oldu bana. 5000 tane gereksiz insanı neden hayatımda tutuyormuşum ya! Çoğu benden besleniyor zaten, kendi enerjimi niye millete heba ediyorsam… Bunu okuyunca şey gibi düşünmeyin. Aramayan, gelmeyen herkesi silmedim tabii ki. Orada güzel bir samimiyet testi var aslında. Çünkü kim gerçekten çok yoğun, kim gelmek istiyor da gelemiyor, kim arayarak da olsa yanımda oluyor, anlayabiliyordum. Bu kapsamın dışındakileri traşladım ben. Bunların içinde kısa zamanlı arkadaşlar da vardı, upuzun zamanlı olanlar da…

Geçti bitti çok şükür. Artık bana sadece güzel enerjiler verecek insanlarla bir arada oluyorum. Bana katkı sağlayan, benim modumu ve frekansımı yükselten insanlarla bir arada bulunuyorum. Hobi sahibi, gezmeyi, yürümeyi, düşünmeyi, okumayı, izlemeyi seven özgür insanlar bunlar. Elbette onlarında derdi var. Derdi olmayan yok ki! Elbette elimden geldiğince onların da yanındayım. ama onlar da benim yanımda ve beni tüketmiyorlar. Kimsenin kimseyi tüketmediği ilişkiler kuruyorum sonunda.

Bana bir de hep bir İtalya macerası olan insanlar denk geliyor. Bayılıyorum böyle tesadüflere ve gittiği yeri içselleştirmiş insanlarla bir arada olmaya ❤ Onlar İtalya dedikçe benim kalbim eriyor, onlar İtalya dedikçe aklım İtalya’ya gidiyor. Bu yazı nasıl İtalya’ya bağlandı bilmiyorum ama hazır bağlanmışken burada bitireyim bari =))

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s