Fala İnanma, Falsız da Kalma!

Baktırdığı falı hatırlayan var mı? Sonrasında o baktığı fala göre davranan falan?

Bir ben mi baktırdığım saniyede unutuyorum ya =) Ben bu işi beceremiyorum sanırım. Çok öyle fal baktıran bir insan da değilimdir ama zaman zaman merak ederim tabi. Evin içinde ya da arkadaşlar arasında geyiğine fincanımı uzatırım. Tabii, bakanı çıldırtmayacak şekilde =))

Sanırım 3 kere falan para verip fal baktırdım. Bir tanesi, üniversite öğrencisiyken Melekler Kahvesi’ndeydi. Melekler Kahvesi’nin Melekler Kahvesi, Taksim’in Taksim olduğu dönemler tabii. Oooo, ne zamanlardı yaa! 5 TL’ye baktırmıştım hahaha.

Bir sonraki fal baktırmam yıllar sonra iş hayatım zamanında Sembol Kafe’deydi. Sakiş baktıracaktı, peşine takılıp gitmiştim. Gitmişken heveslenmiş ve ben de baktırmıştım. O da kahve dahil 20 TL mi neydi.

Sonraki sefer, işi bıraktığımda, hatta tam olarak işi bıraktığım gün bu kez Bakırköy’de bir falcıya gitmiştik. Yine Sakiş’le birlikteydim tabii. Bu fal da 50 TL’di galiba. Ama orası çok manyaktı ya, fal bakan kadın 600 TL’ye kadar uzanan bir skala sunmuştu bize. Yok kahveyle bakıyormuş, yok artı tarot kağıdı açıyormuş, yok suya bakıyormuş, en son Kuran’a baktığını falan söylemişti sanırım. 600 TL’ye! Neyse biz tabi en düşük seviyedekini seçmiştik ahahah. Tabii yıllar boyunca Sakiş fal baktırırken hep yanındaydım ama ancak 3 kere gaza gelip fal baktırmışım =D Sadece bir tanesi içimde kaldı. Kadıköy’de 60 TL’ye bir kadına baktırmıştı. Kadının her şeyi bildiğini söylemişti. Keşke o zaman cimrilik yaptırmayıp baktırsaydım. Ne güzel onu da hemen unuturdum =D

Ah bir dakika, ilkini unuttum ya! Lisede dershane öğrencisiydim, Bakırköy’deydim. Ders çıkışlarında kafelerde takılırdık. Hoşlandığım da bir çocuk vardı. Merak edip fal baktırmıştım. Fal bakan çocuğa 2,5 TL civarı bir para verdiğimi hatırlıyorum. Şu an düşününce ne komik ahahahaha.

En son olarak da, Perugia’ya gitmeden önce çok meraklanıp bir astrologdan danışmanlık almıştım. 300 ya da 350 TL ödemiştim, tam hatırlamıyorum. Hatta kız bana seansın ses kaydını da yollamıştı. Bu kez oldu diye sevinmiştim. Ama söylediği hiçbir şey çıkmadı =D Hayatımın en büyük fiyaskolarından biridir.

Bu aralar yine bir merak içerisindeyim. Kaç TL oldu acaba fala bakmak?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

7 thoughts on “Fala İnanma, Falsız da Kalma!

 1. İnternette bedava kahve falı bakan App’ler var(dı?). Resim çekip gönderiyorsun, yorum sonra mesaj olarak geliyor. Bir kez yaptım ve çok komik ve alakasız bir yorum gelmişti. Tabii ki bastan inanarak göndermemiştim, onun için sadece sevk verici bir deneydi.
  Üniversite yıllarımda bende bir kez tavsiye üzerine Tarot falı bakan bir bayana gitmiştim. Yaklaşık bir saatlik bir seanstı. Nerdeyse hayatimin sonuna kadar olacak olayların “listesine” verdi bana. Söylediği her şey bugüne kadar çıktı. Olumlu olumsuz her şeyi anlattı. O zamanlar kafamda belirli bir soruyla gitmemiştim. Sadece bir meraktı. Yaklaşık on sene sonra, hayatimin önemli bir dönüm noktasında bu sefer belirli bir soruyla bocalarken “bu kadın gerçekten çok iyiydi, tekrar gideyim” demiştim ki, maalesef bu islerden elini ayağını çekmiş ve başka bir yere taşınmıştı.

  Liked by 1 person

  1. Ya o app’lerden bir tanesi, insanların mesajlarına ulaşabildiği için tutturuyormuş. O yüzden sorun yaşıyorlarmış diye duymuştum. İndirirken verdiğimiz izinler sayesinde o kadar nokta atışı tahminler yapabiliyorlarmış. Ne enteresan. Herkes yolunu bulmuş! =)
   Yalnız sana denk gelen kadın ne kadar enteresanmış. Merak etmedim desem yalan olur şimdi. Böyle bilenler, nereden biliyorlar acaba?

   Liked by 1 person

   1. App’ler ve bununla birlikte paylaştığımız bilgiler sadece bizim sandığımız amaçlardan ziyade başka şeyler içinde kullanılıyor. Fare kapanındaki bedava peynir gibi. 😊
    Evet, gerçekten çok ilginç bir seanstı. Bende pek bilmiyorum nasıl oluyor ama, bir şey dikkatimi çekti ve seneler geçtikçe kendimce bunun doğruluğunu buldum gibi. Gelecekte olacak olaylar için, sadece bir harita çizdi diyebilirim. Gideceğim yerleri, tanışacağım insanları vesaire. Tabii ki burada daha açık kapsamlıydı her şey. Bununla birlikte özgür irademin hayata yön vereceğini belitti. Fakat özgür iradem gelecekte nasıl davranacak ve ne gibi kararlar verecek olursa olsun, sanki hayatımız belirli bir çerçeve içinde geçiyormuş gibi geldi bana. Sanırım bu tür kabiliyete sahip olan insanlar bu çerçeveyi görüp aktarabiliyorlar.
    Hayata gelmeden önce, ailemizi, çevremizi ve öğrenmek istediğimiz şeyleri belirleyip de dünyaya geldiğimizi okumuştum birkaç kez. Belki de gerçekten öyledir. Bazen bir insanın başına hep “ayni” şeyler gelip durur ya, belki bu gibi şeyler, dünyaya gelmeden önce, kendimize vazife olarak hedeflediğimiz ve bu hedefe ulaşana kadar dönüp dolaşıp basımıza gelip “hadi, bu sefer öğren de bundan sonra bir daha başına gelmesin” olan sınavlardır. Bence genel olarak hayatla ve evrensel kurallarla bilmediğimiz birçok şey var. Onun içinde fala inanma, ama falsızda kalma değimi gerçekten yerinde. Belki de fal dediğimiz, sadece yeterince anlamadığımız çok basit bir evrensel kuraldır. Kim bilir.

    Liked by 1 person

   2. Gerçekten çok çok güzel ifade etmişsin. Benzer şeyleri düşünüyoruz. Fal konusunda seninle aynı fikirdeyim. Ayrıca ben de dünyaya gelmeden önce hayatımızı seçtiğimizi düşünüyorum. Sonra duruyorum, acaba kendime garezim mi vardı, neden bu hayatı seçtim diye soruyorum =) Öyle ya şimdi sorsalar, dünyanın şu halini bilen biri olarak tüm bu delilikten en az etkilenen yerleri, yanında hep huzurlu olacağım insanları ve dünyanın tadını çıkaracak anları seçerdim =D

    Ama yine senin dediğin gibi bu olayla ilgili olarak da bilgilerimiz çok kısıtlı ve belki de aradığımız cevapları bulamadan göçüp gideceğiz. Biz iyisi mi yine fala inanmayalım ama falsız da kalmayalım.

    Liked by 1 person

   3. Çok güzel! „Kendime garezim mi vardı?“ sorusunu bende çokça kendime sormuşumdur. Çevremdeki insanların sözlerine inanırsam, Allah akil fikir dağıtırken, sanırım en ön sıralarda gelenlerdenim. Fakat ben kendi kendime baktığımda, Allah dert, tasa, problem, çile dağıttığında, “Ver Allahim, ver!” diye bangır bangır bağıranlardanım. Aklim fikrim var diye özgüven patlaması mı yaşadım, gönder gelsin moduna mı girdim, nedir? 😊
    Senin yazdıklarını okurken, belki de dedim kendi kendime, belki de bütün bunlardan çıkaracağımız ders, bu hayatta “delilikten en az etkilenen yerleri, yanında hep huzurlu olacağım insanları ve dünyanın tadını çıkaracak anları” bulmak ve yaşamaktır? İnadına yasamak gibi! Sadece sisteme ayak uydurmak değil, sistemi yaşamak istediğimiz gibi kurmak/kullanmak/değiştirmek/şekillendirmek gibi. Hiç olmuyorsa, sistemin içinde kendi sistemimizi kurmak gibi.
    Bana çok güzel ve değerli bir bakış açısının kapılarını açtırdın. Çok teşekkür ederim.

    Liked by 1 person

   4. Ne mutlu bana! Böyle hergün bir kişi, bir gün on kişi, daha sonra yüzlerce kişi yeni bakış açıları kazanabilsek, onları uygulayabilsek dünya zaten çok güzel bir yer haline gelir ❤ Ben değişsem ne olur ki dememek lazım. Biz değişince etrafımız da değişiyor, ben bunlara gerçekten inanıyorum.

    Liked by 1 person

 2. İyi akşamlar! Ben dindar bir insanım. Falcıya inanmak insanı küfre götürür mü? diye iki gün önce bir yazı yazmıştım. Şimdi sizin yazılarınızı gördüm. Yazımda geçen ilk bölüm bir arkadaşımın başından geçmişti, sıkı tutunmasına rağmen gözlerimizin önünde yuvarlanıp gitti ve biz öğrenciler çok korkmuştuk. Tuvalete bile neredeyse hep beraber gidiyorduk. Ben bu konuyu hep merak ettim. Yıllar sonra dini yönünü araştırdım ve bir şeyler karaladım.

  Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s