Cebimdeki Tiyatro Salonu <3

Bugün, şimdiye kadar hiç yazmadığım bir konu ile ilgili yazacağım: Radyo Tiyatrosu.

Radyo tiyatrosunu hiç dinlediniz mi ya da ona hiç denk geldiniz mi bilmiyorum ama zamanında yapılmış çok güzel radyo tiyatrolarımız var. Dinlemenizi samimiyetle tavsiye ederim.

İş yerindeyken, çalışırken müzik dinlemek yerine Youtube’dan radyo tiyatroları aratırdım. Ben onları dinlemeyi çok seviyorum, bana çok keyif veriyor. Hem eskilerin konuştuğu Türkçe’yi duymak hoşuma gidiyor, hem de bazıları birer sesli kitap gibi geliyor. O kadar güzel Agatha Christie hikayeleri var ki!

Yaklaşık 50 dakika – 1 saat aralığında olan bu tiyatrolar ile ilgilenirseniz, onları dinlemek isterseniz buraya tıklayarak TRT’nin radyo tiyatrolarını Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir premium üyelik almak zorunda değilsiniz. Ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler. Bir de yeni bağımlılığınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun =)

radyotiyatrosu_fhd

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “Cebimdeki Tiyatro Salonu <3

  1. Teşekkür ederim bu paylaşımın için. Hemen bir göz gezdireyim. Ben bloğumu başlattıktan sonra, hikâyelerimi sesli kitaptan esinlenerek, bonus olarak okuyup sunmaya başlamıştım. Artık bundan gerçekten çok zevk alıyorum. Her hikâyede belki imkân olmuyor ama, genelde paylaştığım sesli kayıtlarla, müzik, ses, yankı gibi eklemelerle, hikayelere yeni bir renk katmak amacım. Alaylıda olsam, bana zevk veriyor, umarım beni takip eden blokçularda beğeniyordur.

    Like

    1. Bence bu çok güzel bir fikir. Özellikle İstanbul gibi trafiği yoğun ve toplu taşıması kalabalık olan bir şehirde yolculuk boyunca dinlemek çok güzel oluyor. Aynı sürede müzik de dinlenebilir tabii ama bence insanlar arada bu tarz sesli ve kültürel faaliyetlere de açık olmalı.

      Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s