Finale Bir Kala Bojack Horseman!

Madem dün Bojack Horseman’ı andım, madem yarın 6. sezonu ve diziyi sonlandıracak olan kalan bölümlere kavuşacağız, o zaman bugün biraz final tahmini yapayım ben ❤

bkh1_fhd

-Buradan sonrası spoiler içerir-

Her ne kadar bütün internet Bojack’in kendisini öldüreceğini ve finalin bu şekilde yapacağını söylese de ben buna katılmıyorum. Gidişat bunu gösterse bile katılmıyorum. Katılmayı da reddediyorum. Çünkü bence, Bojack kurtulursa hepimiz kurtuluruz, Bojack batarsa en az yarımız onunla beraber batarız. Depresyonlara gireriz, bu kadar insanı hüzünlerinde boğulmaya gönüller razı gelmemeli!

Bojack’in bilerek ya da bilmeyerek yaptığı çok hatası var, bunu biliyoruz. Bilmeden hayatını mahvettiği, düşüncesiz tavırlarıyla kötü etkilediği bir çok insan var. Penny, Penny’nin arkadaşı, Charlotte, Sarah Lynn, Herb, Gina… Hatta zaman zaman en yakınlarının da canını yakıyor. Princess Carolyn, Mr. Peanutbutter, Todd… Todd’un kariyerini baltaladığı, PC’nin işini zorlaştırdığı bir çok bölüm izledik.

Ama bunca şeyin yanında bu dizi hepimize yüzleşmek istemediğimiz yanlarımızla yüzleşmemizi sağladı. “Free Churro” bölümü mesela,  tüm tüylerimi diken diken etti. Depresyonla ilgili mesajları, görülmek istemekle ilgili söyledikleri, küçüklükten gelen travmaların etkisi ile ilgili gösterdikleri bir çok yaraya merhem olacak şekilde. Bojack Horseman dizisi hiç bir zaman bitmesin istiyorum, hep devam etsin hep merhem olsun istiyorum. Ahh ahh.

Neyse tahminlerim şu şekilde;

  • Princess Carolyn, Judah ile birlikte olacak, Ruthie’yi birlikte büyütüp işleri birlikte yürütecekler.
  • Todd, Bojack’in havaalanında tanıştığı aseksüel kızla birlikte olacak. “All About That Ace” uygulaması patlama yapacak.
  • Mr. Peanutbutter, Pickles ile birlikte olmaya devam edecek, belki de evlenecek. Çünkü Mr. Peanutbutter insana bağımlı bir karakter. Genç biriyle olmadıkça da kendini var edemiyor. Dramatik rollerde boy göstermeye başlayacak. Kimbilir belki onun bu depresyon hikayesi bambaşka bir kapıya çıkacak.
  • Diane depresyon tedavisinde gelişme gösterecek, depresyon üzerine çok iyi bir kitap yazacak ve en çok satanlar arasına girecek. Şimdiki erkek arkadaşından ayrılacak ama sonunda Bojack ile de olmayacak. Yalnız başına ayakta kalacak, hayatta bir amaç bulup onun peşinden gidecek.
  • Hollyhock, Bojack’in yaptıklarını öğrenecek ve ona karşı anlayışlı davranacak. Tabii önce belli bir seviyede canını yakacak, orası ayrı.
  • Bojack ise feci bir skandalın içine düşecek. Penny’e yaptıkları, Penny’nin arkadaşının başına getirdikleri, Sarah Lynn’in ölüm nedeni olması, rehabilitasyon merkezinin başındaki doktoru yeniden alkole alıştırması, Herb’ün ve kuaför kızın işinin elinden alınması hep bir anda ortaya dökülecek. Bunu da o iki gazeteci ortaya çıkaracak. Bojack büyük bir linç yiyecek. Tam da hayatımı düzene soktum derken, bir üniversitede profesör olmuşken, geçmişinde yaptığı tüm hatalar aynı anda su yüzüne çıkacak. Benim temennim Bojack’in bundan tek parça halinde çıkması. Hepsiyle tek tek mücadele ederek, hepimize umut verecek çıkması.

Yarın göreceğiz bakalım, bu tahminlerin kaçı tutacak?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

One thought on “Finale Bir Kala Bojack Horseman!

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s