İş Arama Maceraları Bölüm 6: Sorulara Cevap Bulabilmek

Yaptığı işten memnun olan kaç kişisiniz?

Gerçekten merak ediyorum kaçınız içinize sinen işlerde çalışıyorsunuz? Kaçınız işe mutlu gidiyorsunuz? Geçen haftanın en popüler tabiriyle “işe dans ederek giden” kaç kişisiniz? Çalışırken zamanın nasıl geçtiğini fark edebiliyor musunuz? Yoksa su olup akıyor mu? Çevremde işini bu kadar seven ve çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlamayan kişi sayısı 2 falan =)

isk_fhd

Ben gerçekten yeni işime mutlulukla gitmek istiyorum. Ayaklarım yürümesin koşsun istiyorum. Bu kadar ağırdan almışken içime en çok sinen işi yapmak istiyorum. Böyle olunca da karar veremiyorum. En çok ne yapmayı seviyorum? Fikir üretmeyi mi seviyorum? İnsan yönetmeyi mi? Ortaya bir ürün çıkarmayı mı seviyorum? Sorun çözmeyi mi? Garanti getirisi olan ama beni zerre geliştirmeyecek bir işte çalışabilir miyim? Yoksa yorgunluktan ölsem de koşturmaya devam etmenin peşinde miyim? Öğretmek mi istiyorum? Öğrenmek mi? Uzaklara mı gitmeliyim? Evden mi çalışmalıyım? Ticarete mi atılmalıyım? Satış peşinde mi koşmalıyım? Gerçekten kafamda deli sorular.

Kendine uygun işi olanlara, bu işe de yazının başındaki gibi uçarak gidenlere sormak istiyorum. NASIL KARAR VERDİNİZ? Karar veremediğimden ciddi adımlar atamıyorum, yine sağa sola savrulmaya başlıyorum. Hadi şu kardeşinize bir yardım edin =)

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “İş Arama Maceraları Bölüm 6: Sorulara Cevap Bulabilmek

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s