Hayaller vs Gerçekler

Döneli tam bir sene oldu dün!

Vay be! Zaman ne çabuk geçiyor! Ne hayallerle dönmüştüm biliyor musunuz? Hemen hızlıca tezimi savunup yüksek lisans mezunu olacaktım. Gönlümden geçen en geç, Nisan ayı gibi mezun olmaktı. Sonra da vakit kaybetmeden doktora için İtalya’da bir üniversiteye başvuracaktım. Temmuz ayına kadar okulu bulup, kabul edilip, burs falan bulmaya çalışacaktım. Eylül ayına da İtalya’dan merhaba diyecektim.

Peki bunun yerine ne oldu?

Hocalarım ve sistem sağolsun, tez savunmamı Temmuz ayının son haftasında yapabildim, Ağustos ayında mezun oldum. Araya dini bayram tatili girdi. Eylül ayında bari tam zamanlı bir iş arayayım diye düşünürken ayağımı kırdım. Eylül ayına ve yılın kalanına evden, hatta belirli bir koltuktan merhaba dedim. İyileşmem yılın sonunu buldu.

Freelance çalıştığım yerlerin çoğu krize yenildi. Gönlüme göre bir yer bulamadım. Ülkenin hali, beni yurtdışına gitmeye yöneltmeye devam ediyordu ki bu kez de dünyada saçma sapan olaylar olmaya başladı. Peki İtalya’ya ne oldu? Corona virüsü’nün en çok yayıldığı iddia edilen 4. ülke oldu. Bugün itibariyle Türkiye, İtalya’nın bir çok bölgesine olan uçuşlarını durdurdu.

Geçen sene bu zamana ve hatta bir önceki sene bu zamana özlem duyuyorum. Verdiğim kararlar, gittiğim yerler, yaptığım şeyler ve verdiğim mücadele ile gurur duyuyorum. Umarım önümüzdeki sene bu seneye bakarken bugünümden çok çok daha iyi bir yerde; huzurla, sağlıkla, başarıyla, mutlulukla geleceği bakıyor olurum.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s