İstanbul’da Arkadaşım Kalmadı!

istanbul_fhd

Son yıllarda dünyada yaşanan gelişmeler öyle bir hal aldı ki, değişik bir tür Kavimler Göçü dönemi başladı. Hele şu son yıl içerisinde resmen İstanbul’da arkadaşım kalmadı! Son bir senedir kimisi yurt dışına kimisi şehir dışına taşınıyor. Kimisi iş için, kimisi okul için, kimisi deprem fobisi yüzünden, kimisi geçinemediğinden, kimisiyse evlenip İstanbul’dan ayrılıyor. Giden gidene, kimsenin önüne geçemezken şimdi artık Batu da gidiyor.

Batu, memleketi Adana’ya dönüyor. Sakiş İzmir’de, Duygu Antalya’da. Bihter her zaman Edirne’deydi. Yurt dışına gidenleri artık sayamıyorum bile. Bunların dışında da harekete geçmiş olup, gitmek için sırada bekleyen o kadar çok tanıdığım var ki!

Biz gençlere de yazık. Öyle bir hal aldık ki, ne İstanbul’da tam olarak kalabiliyoruz, ne de cesaret edip şehir dışına çıkabiliyoruz. Ne Türkiye’de huzurumuz var, ne de gidebileceğimiz dünyanın herhangi bir yeri bize huzur vaad ediyor. Dünya delirmiş! Böyle olunca benim arkadaşlarım da dahil buradan ayrılan herkes, en çok huzur bulacağı yere gitmeye çalışıyor. Ne diyim hepsinin yolu açık olsun, ayaklarına taş değmesin.

Siz bakmayın herkes gidiyor diye söylenmeme, gönüller bir olduktan sonra mesafenin çok da bir önemi olmuyor. Arada güzel dostluklar olduğu sürece kimseler kopmaz. Biz de kopmayız ❤ Tek üzüntüm, buralarda kalıp bolluk ve bereker içinde yaşamak gibi bir seçeneğimizin kalmamış olması aslında.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s