Aşkın Gözü Kör Mü?

Netflix’in geçtiğimiz haftalarda yayınlamaya başladığı bir reality showu var. İsmi “Love is Blind” yani bizim deyimimizle “Aşkın Gözü Kördür”. Bir çılgınlık yapıp onu izlemeye başladım. Şaka maka tam 7 bölüm izledim. Tamam bazı kısımları sardım itiraf ediyorum ama şu an itibariyle toplamda 11 bölüm var.

amber_fhd

Love is Blind, kendince sosyal bir deney yapıyor, aşkın gözünün kör olup olmadığı sorusuna cevap arıyor. Kadın ve erkek katılımcılarını ayrı ayrı evlere koyan show, bizim çöpçatanlık programlarına benzese de onlardan şu noktada ayrışıyor. Nişanlanana kadar ne erkek kadını ne de kadın erkeği görebiliyor. Yani fiziksel çekim, ekonomik durum, imaj gibi faktörleri ortadan kaldırıyor. Günün belirli zamanlarında kendilerine ayrılan kübiklerde randevuya çıkıyorlar, birbirlerini hiç görmeden, yalnızca konuşarak tanımaya çalışıyorlar. Birinin sadece sözlerine güvenerek sevmek mümkün müdür? Tamamen dürüst olduğuna, kendine dair gerçekleri anlattığına? Hiç sanmıyorum! Ama show bu ya, gerçekleşiyor işte bazı şeyler.

İlk bölümün sonuna doğru çiftler aşağı yukarı belli oluyor ama bazılarının aklı karışık tabii, hatta bir adam üç kadını aynı anda idare etmeye çalışıyor. Enteresan sahneler var. Katılımcıların arasında kimler yok ki! Zenginler, fakirler, yaşı olgun olanlar, gençler, dansçılar, afili beyaz yakalılar, mühendisler ve daha neler neler!

Birbirini görmeden seven çiftler, evlenmeye karar verdiklerinde romantik bir tatile gönderiliyorlar. Orada da birbirlerini fiziken de sevebilip sevemeyeceklerine karar veriyorlar. Bir sonraki aşamada evlerine gidip yakınlarıyla tanışmaya başlıyorlar. İzlediğim son bölümde de kadınlar gelinlik, erkekler damatlık kovalıyordu (NEYE BULAŞTIM BEN YAHU! =))

Tabii hepsinin çok masum bir deney olmadığına eminim. Kurgu kısımları olduğu düşünüyorum. Sezonu bitirdikten sonra bununla ilgili yazacaklarım var! Birbirlerini sevemeyeceklerine inandıklarım var, aile baskısı yiyeceğine inandıklarım var. Her şeyden önce bunlar asla evlenemez dediklerim var. Bakalım kaçı tutacak.

Mesela nerd diye yedirdikleri adama bir bakın, böyle nerde can kurban slkgjslkgjslkjgsl Fotoğrafını şu an koyamıyorum çünkü Google’daki her fotoğrafı spoiler. Ben de yemiş oldum. Neyse sonuna kadar izledikten sonra onu kullanırım.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

One thought on “Aşkın Gözü Kör Mü?

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s