Aşkın Gözü Körmüş Valla (Ya da Aşkın Gözü Kör Mü? vol.2)

Dün oturdum, Love is Blind’ın kalan bölümlerini de izledim. Çünkü neden izlemeyeyim =D

Aslında Love is Blind’ın çekimleri geçen sene bitmiş. düğünler yapılmış ya da yapılmamış ama herkes bir şekilde yoluna gitmiş. Bu yıl da Netflix’te yayınlanmasını takiben özel bir bölüm çekmişler, adını da reunion yapıp 11. bölüm olarak bizlere sunmuşlar. Bu bölümde kimin hayatı nasıl gitmiş, bir senede neler değişmiş onları konuşuyorlar ve bölümleri izledikten sonra birbirlerine söyleyecek bir şeyleri olup olmadığını dürtüp duruyorlar. Olaylı bir yüzleşme yani.

Kübiklerden birbirini hiç görmeden birbirine aşık olduğunu söyleyen ve aşkını ilan eden 6 çift çıkmıştı. Meksika’ya gittiklerinde anında bir çift elendi. Çünkü Carlton, Diamond’a biseksüel olduğunu söyledi. Kız daha olayı algılayamadan saçma salak bir tartışmaya girdiler ve ayrıldılar. Bence kız kurtuldu, adam hem kabaydı hem de çirkefti. İlk kavgada hemen kızı boklamaya başladı, eeennn uzak olması gereken adam tipi.

Kalan 5 çift çok güzel bir tatil yaptılar, bağlarını güçlendirdiler bir sonraki aşamaları teker teker geçtiler. Evler birleşti, ailelerle, arkadaşlarla tanışıldı, gelinlikler ve damatlıklar seçildi, bekarlığa veda partileri yapıldı. 5 çift de son ana kadar gelebildi.

Düğün alanına geldiklerinde ilk patlayan çift Damian ve Giannina oldu. Tüm süreç boyunca Giannina’nın tüm “drama queen” hallerini çeken bu adam, son raddeye gelince kıza hayır dedi. Giannina çok genç ve çok güzel bir kız bu arada, adam da çok büyük olasılıkla bu nedenle bu kadar zaman çekti başka cevap bulamıyorum =D Erkeklerin arasında en düzgün olanı Damian’dı diyebilirim. Bu arada evet kızı düğünde terk etti ama şu an hala birliktelermiş, evlenmek için erken olduğunu düşünmüşler ama beraber kalmaya devam etmişler. Gerçekten aşkın gözü kör arkadaşlar ya!

İkinci patlayan çift Kenny ile Kelly oldu. Zaten en başından beri çekimleri falan yoktu. Bomboş ot gibi bir çifti. Kenny çok donuktu, kız onu hiç sevemedi. Ama nedense son dakikaya kadar sürdürmeye devam ettiler. Kenny çok aklı başında, çok efendi bir adamdı ama o kadar sıkıcıydı ki anlatamam. Kızın da içi kaldırmadı muhtelemen. Kız şu an bekarmış ama Kenny’nin başka bir kız arkadaşı varmış. Buyrun işte aşkın gözü yine kör!

Üçüncü patlayan çift hiç sürpriz olmamasına rağmen Mark ve Jessica oldu. Aralarında 10 yaş vardı ve Mark hiç de Jessica’nın istediği gibi biri değildi. Zaten Jessica’nın gözü en başından beri Barnett’teydi. Gerçek hayata geçince Mark’ı ne fiziksel ne de zihinsel olarak istemediğini anladı, zaten defalarca Barnett’in onun tipi olduğunu söylemişti. Aklı orada kaldı. Mark için de Jessica uygun değildi. 10 yaş büyük olduğu için demiyorum, sosyo-ekonomik olarak da uygun değildiler. Jessica onu çok büyük olasılıkla çok kısa zamanda ezmeye başlardı. Mark’a kalsa yine onu çekerdi. Neden? Çünkü evet, aşkın gözü kör =D

LOVE IS BLIND

Gelelim oradan mutlu sonla ayrılan iki çifte. Biri Jessica’nın lanetiyle yıkmaya çalıştığı aşkın sahipleri Barnett ve Amber. Hayatımda Amber kadar varoş kadın çok az gördüm sanırım. Sürekli konuşuyor, ilgi manyağı, resmen bulunduğu yerin tamamına yayılıyor. Taş gibi olmasını kullanarak her şeyi elde etmeye alışmış. Üniversiteye gitmemiş, doğru düzgün çalışmamış, borç içinde yaşamış ve resmen kendisine sponsor olacak birini arıyordu. Barnett ise malın teki bence. Esas aklımdaki kelimeyi yazmak istiyorum ama burası için aşırı ayıp olur, yazamam ahahahah. Aralarındaki şey aşktan ziyade cinsel çekim. Yine de ilk seneyi atlatabilmişler, şaşırmadım değil.

Ve sonuncu olarak Cameron ve Lauren. İlk izlediğimde Cameron en çok hoşuma giden karakter olmuştu. Nerdlüğü, Lauren’a aşık oluş şekli, onun için yaptıkları falan çok hoşuma gitmişti. Elini asla kızdan çekmiyor, çok ilgili, çok güzel dinliyor falan. Ama bir yerden sonra çok creepy gelmeye başladı. Bakışları, duruşu, kıza yaklaşması, onu öpmesi biraz itici gelmeye başladı. Bu duygu, show bir yerden sonra Lauren ile Cameron’ın farklı ırklardan olmasının çok fazla altını çizdiği için de olabilir. Ama işe bakın onlar da bir senedir evli ve mutlu! Eğer tüm bunlar gerçekse yani herhangi bir şekilde bir kontratın gerekliliklerini yerine getirmiyorlarsa, aşkın gözü körmüş buna inanabiliriz. Hepsinin gerçekliğini de bize zaman gösterecek sanırım.

Love is Blind çok geyik ve enteresan bir programdı. Haftasonuma eğlence kattı. Ama ikinci sezon olursa izler miyim? Kesinlikle izlemem =D

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

One thought on “Aşkın Gözü Körmüş Valla (Ya da Aşkın Gözü Kör Mü? vol.2)

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s