Her Gün Ayrı Bir Sınav

Her yeni gün ayrı bir sınav veriyoruz, her yeni insan ayrı bir SINAV oluyor başımıza. Hem de bu sınavlar gittikçe o kadar zorlaşıyor ki! Bizi asla anlamayacak insanlarla olan bu sınavımız daha ne kadar sürecek? Kendimizi tüketmeden bitse çok sevineceğim gerçekten!

Biz bir şey söylüyoruz ama karşımızdaki kişinin aklında, ruhunda buna dair hiç bir damlacık bile yok! Bizi nasıl anlayabilir? Hepimiz birbirimizden kadar farklıyız ki. Farklı olduğumuz insanlarla iletişim kurmak da inanılmaz zor. Adeta suya yazı yazmak gibi bir şey!

İş yerinde ayrı, arkadaşlıklarda ayrı, ailede ayrı uğraşıyoruz bu sınavlarla. Hadi onlar bir nebze de olsa tanıdığımız insanlar -ki onlarla mücadele etmek de inanılmaz zor! Hepsinin ayrı zorluk derecesi var. Hiçbiri kolay değil. Ama yine de en zoru bu değil. En zoru sosyal ortamları paylaşmak zorunda olduğumuz ve hiç tanımadığımız insanlar. Marketlerde sıra beklerken etrafımızda olanlar, otobüste beraber yolculuk ettiklerimiz, aynı hastaneye gittiklerimiz, aynı parkta yürüdüklerimiz! Örnekler çoğaltılabilir. Aynı havayı soluduğumuz ama ortak bir paylaşımımızın olmadığı bu insanlar, bana sorarsanız şu an için en zoru.

Diğer ilişkileri o veya bu şekilde biz sürdürmeyi tercih ediyoruz. İş yerinde tanıdığımız insanlar gündüz gece ayrımı yapmadan mail attığında, mesaj attığında dönüş yapan sonra da bu saatte neden yazıyorlar diye kızan da biziz, erkek/kız arkadaşımız bizi kıskançlığıyla delirttiğinde orada durmaya devam eden de biziz, ailemizden birinin yaptıklarına karşı korkunç bir öfke beslerken hiçbir şey yapmamış gibi davranan da biziz! O insanları hep etrafında tutmaya çalışanları anlıyorum, hepimizin bunun için farklı nedenleri var ama tanımadığımız insanlara karşı hiçbir sevgimiz ve sorumluluğumuz yok! Bu da duruma katlanmayı daha zor hale getiriyor.

Herkes olabildiğine kibar ve medeni olabilse neyse de, buralarda onlardan çok çok az bulunuyor. Kimsenin kimseyi önemsemediği, herkesin kendi önceliğinin bir tek kendisi olduğu dönemlerden geçiyoruz. Kiminle nasıl başedeceğiz, önerisi olan var mı?

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s