Sonuçlanamayan Davalar…

Normal şartlarda bugün buraya yazmak için başka şeyler geçirmiştim içimden. Çünkü sonunda eski iş yerime açtığım dava sonuçlanacaktı. Adalet yerini bulacaktı ve ben kazanacaktım. Yine öyle olacak tabii ama süreç uzadı. ❤

Dün, son celsemin görüleceğini ve davamın sonuçlanacağını düşünüyordum. Avukat beyi rahatsız etmemek için, belki başka bir davası vardır falan diye e-devlet’ten dava durumuma baktım. AYLAR SONRAYA ertelendiğini gördüm. AYLAR SONRAYA. Çıldırdım evin içinde. Çünkü geçen Salı günü başka bir arkadaşımın davasına şahit olmak için adliyedeydim. Onun davası haziran ayına ertelenmişti benimki neredeyse yeni yıla ertelenmiş. Bu neden olabilir diye şiştim şiştim, avukat beye mesaj yolladım. Yılda iki celse yapıp bir sonraki yıla mı devredilecek hep falan dedim. Adliyenin de tatil edildiğini bilmiyordum çünkü!

Sağolsun tane tane ve çok tatlı bir şekilde adliyeye gidemediklerini, şu anda da davaların ertelendiğini anlattı bana. Adli tatil de yapılacağı için, benim davam kaldı mı yıl sonuna… Bunca haberin içinde böylesine büyük bir şeyi nasıl kaçırdım acaba? Normalde yapacağım bir şey değildir çünkü.

Yani bir yandan gerçekten orada çalışanlar ve şehrimiz adına çok mutluyum. Olması gereken olmuş. Çağlayan Adliye Sarayı inanılmaz büyük ve inanılmaz kalabalık bir yer. Enfekte olan bir kişinin gitmesi bile felaket yaratabilir. Bir yandan tabii ki kendim için üzüldüm. 2020 için kurduğum hiç bir hayal şimdiye kadar tutmadı çünkü. Hatta 2019 Ağustos’undan beri diyeyim.

Neyse umarım bundan sonra güzel şeyler yaşarım ve yaşarız. Kalan aylarda güzel şeyler olur, dileklerim gerçek olur ❤

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s