Diyet Nasıl Gidiyor?

Cevap veriyorum: Rezalet! =) Gitmiyor, gidemiyor.

İçimiz dışımız zaten Corona olmuşken, bari şuraya kafa dağıtacak bir şeyler yazayım da işe yarasın diye düşünmüştüm. Diyetimin nasıl gittiğini yazacaktım, yaptıklarımı anlatacaktım ama tartı bugün moralimi bozdu. Son iki haftada ibresi yukarı çıkmaya başladı çünkü. Son iki hafta eve iyiden iyiye alıştığımız, karantinayı kabullendiğimiz döneme denk geliyor.

Karantinada bunalan ve evde yapacak bir şey bulamayan annem mutfaktan bir türlü çıkmıyor. Evde sürekli pastaneleri kıskandıracak kokular dolanıyor! Tatmadığımız lezzet bize küsüyor! Bu nedenle benim de dönüp dolaşıp geleceğim konu Corona oluyor haliyle. Evde kalıp da kendisi/eşi/ebeveyni/çocuğu karbonhidrata düşmemiş olan var mı? Bir şey soracağım onlara; hatta yok yok plaket vereceğim =D

Bu, evde oturma olayı kimseye yaramadı. Son iki haftadır, görmediğim ekmek ya da poğaça çeşidi kalmadı sanırım. Sadece annemin yaptıkları da değil, gruplardan, sosyal medyadan, oradan buradan gelen onlarca fotoğrafı da unutmamam lazım! Herkes birbirine ürettiği yiyeceklerin fotoğrafını gönderiyor! Meydan okumalar başladı, herkes birbirini mutfağa girmeye cesaretlendiriyor. Herkesin evinde ekmek pişiyor, poğaça-açma pişiyor, kekler yapılıyor. Karantina kocaman bir kısır gününe döndü!

Bu yüzden tüm diyetler freni bozulmuş kamyon gibi yoldan çıktılar, çok fena yerlere gidiyorlar. Tamam belki yazı da evde geçireceğiz ama zaten hareket etmiyoruz, bari yediklerimizde kendimize insaflı olalım. Valla sonra depresyonla falan uğraşırız, daha beter olur her şey. Bu da bana kocaman bir uyarı olsun da burada kalsın madem.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s