Instagram Çılgınlığı!

Aslında başlık “Sosyal Medya Çılgınlığı” da olabilirdi ama esas kıyamet Instagram’da koptuğu için onun adını öne çıkarmak istedim.

Son haftalarda malum, hepimiz evdeyiz. Dışarıda halihazırda çok büyük olan ve gün geçtikçe daha da çok büyüyen bir kriz var. Dünya teslim olmuş, birey olarak temizliğimize dikkat etmek dışında bir seçeneğimiz yok! Hal böyle olunca herkes bir şekilde hayata tutunmaya çalışıyor. Kimi zihin sağlığını düşünüyor, kimi beden sağlığını, kimi ekonomisini, kimisi de hepsini! Buraya kadar her şey normal zaten, sağlıklı olan bu.

Bu noktada devreye sosyal medya ve çoğunlukla da Instagram giriyor. Başlarda elbette işin uzmanları, tamamen samimi duygularla, insanlara yardımcı olmak için kolları sıvadılar. Canlı yayın üstüne canlı yayın yapıldı, evdeki bizlere yol göstermek, destek olmak istedi herkes. Kimse sıkılmasın, vaktini belki daha iyi değerlendirsin diye herkes işin uzmanı olduğunu düşündüğü başka birini önermeyi de ihmal etmedi. Bir kişi, kişi kişi, üç kişi derken onlarca kişiyi takip etmeye başladık. Psikologlar, oyuncular, şarkıcılar, yaşam koçları, sporcular, yoga eğitmenleri, şefler derken bir baktık herkes Instagram’da canlı yayın yapıyor, herkes bir şeyler anlatıyor. Herkes işin profesörü, herkes kişisel gelişim uzmanı.

Bir yandan da evdesiniz sıkılmayın, onu öğrenin bunu pratik edinciler çıktı başımıza! Bu kez online eğitimler başladı. Herkes mutfakta yeni tarifler denemeye başladı. Kimi dans öğrenmeye niyet etti, kimi yogada baya ilerledi. Kimi hiç bir şey yapmak istemedi, sadece izledi. Belki de izlemedi bile. Hepsi normal tepkiler bu arada. Kimse kimsenin yaşama içgüdüsüne karışamaz! =)

Ben kendi adıma, hiçbir şeye yetişemediğim ve kullanılan dil yüzünden yetişmek zorunda hissettiğim için o kadar fazla Instagram’a girmiyorum. Nasıl ki gündüz/öğleden sonra kuşağındaki programları izlemiyorum, Instagram’a da bir süre girmeyeceğim. Zira birbirlerinden bir farkı kalmadı, herkes ayrı bir ağızdan avaz avaz bağırıp dikkat çekmeye çalışıyor.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

One thought on “Instagram Çılgınlığı!

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s