Ağzımızdan Çıkanlar

Kullandığımız sözcükler ile ilgili onlara atasözümüz ve deyimimiz var değil mi? “Eline, beline, diline sahip olmak” var, “Ağzından çıkanı kulağın duysun” var, “İki dinle bir söyle” var. Var da var. Özellikle favorim olan “Büyük lokma ye, büyük söz söyleme”yi asla es geçemem! Onu sona sakladım ❤

Her geçen gün bu lafların boşuna söylenmediğine olan inancım bir kat daha artıyor. Bir bildikleri, bir yaşadıkları varmış ki o laflar bugünlere kadar gelmiş.

Ben gerçekten ettiğimiz lafların, ağzımızdan çıkan her bir kelimenin bir yerlerde asılı kaldığına inanıyorum. Asılı kalıyor ve zamanını bekliyor. Daha sonra onun için müsait bizim için kabustan hallice bir zamanda gelip bize geri giriyor skfgslkj. Tabirimi bağışlayın ama tam da böyle oluyor.

Mesela başıma gelen özel bir örneği paylaşayım. Bir zamanlar bana çok aşık biri vardı. Ama ben ona aşık değildim ve ayrılmak istemiştim. Bunu ona açıklarken “Biz seninle çok doğru iki arkadaşız ama çok yanlış bir çiftiz” demiştim. Bunu da öyle süslü olsun falan diye değil, gerçekten böyle hissettiğim için söylemiştim. Çok iyi bir çocuktu, çok üzülmüştü ama yine de arkadaş kalmıştık. Ta ki bir sevgilisi olana kadar, sonra benimle görüşmesi yasaklandı falan, tuhaf zamanlardı =) Neyse konuya dönüyorum. Yıllar sonra ben birine çok aşık oldum. O kişi bana o kadar aşık olmadığını anlatırken ne dedi sizce? Evet, doğru bildiniz. “Biz seninle çok doğru iki arkadaşız ama çok yanlış bir çiftiz” dedi bana.

Hayatımda bunun gibi onlarca örnek var. O nedenle söylediklerimi çok iyi ölçüp biçmeye çalışıyorum. Kimse yaşattığını yaşamadan ölmüyor zira.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s