Too Hot To Handle

Dün hazır biraz bahsetmişken, bugün bu showla ilgili yazayım dedim. Netflix, “enteresan” reality showlar almaya devam ediyor. Enteresandan başka kelime bulamadım ilk etapta =)

Şimdiki gibi yine bir buhran anında izlediğim bir önceki reality show olan Love is Blind ile ilgili yazılarımı merak ediyorsanız buraya ya da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Love is Blind’da birbirlerini hiç görmeden diğer yarılarını bulmaya ve “evlenerek” mutlu sona ulaşmaya çalışan genç insanlar vardı. Merak etmiyorsanız, Too Hot To Handle‘dan devam ediyorum izninizle. Too Hot To Handle’ın konusu biraz daha farklı ama varmaya çalıştığı yol, Love is Blind ile aynı. Bakalım “sosyal deney” ayağına daha neler izleyeceğiz? Ya n’olur artık onları da ben izlemeyeyim =)

Too Hot To Handle seçilmiş birbirinden güzel 5 kadın ile birbirinden yakışıklı 5 erkeğin rüya gibi bir sahil şeridine bırakılması ile başlıyor. Herkesin gerçekten de taş gibi olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bu kişiler, birbirlerini görüp araya geldiklerinde elbette çıldırıyorlar. Hepsi inanılmaz sığ tipler, o nedenle bu oldukça beklendik bir durum. İlişkilerinde de her daim sığ olmuşlar ve her haltı denemişler. Zaten onlar buluştuktan yaklaşık 12 saat sonra devreye giren “yapay zeka” Lana da onların bu nedenle seçildiğini anlatıyor.

-Buradan sonrası spoiler içerir-

Hikaye şu, bir ay boyunca beraber zaman geçirecek olan bu çok çekici ve çok sığ on kişinin birbiriyle sevişmesi, birbirinin öpmesi, herhangi bir şekilde birlikte olması YASAK. Mastürbasyon yapmak dahi yasak. Bir ay boyunca iradelerini konuşturup daha derin anlamları olan ilişkiler kurmaları bekleniyor. Bunu başarabilen için de 100 bin dolarlık bir ödül vaad ediyorlar. Olaylar tüm yarışmacıların bunu öğrenip kahrolması ile başlıyor. Showun baştan sonra kurmaca olduğundan ya da en azından sağdan soldan ittirilip yönlendirildiğinden eminim. Hangi reality show yönlendirilmiyor ki zaten?

Kendisine hakim olamayıp bir takım aksiyonlara girişenler de hemen tespit ediliyor ve “günahlarının bedeli” neyse, para cezası olarak toplu ödülden düşülüyor. Mesela Francesca ile Harry çifti yaptıkları yaramazlıklarla tek başlarına 30bin dolara yakın para kaybettirdiler. Son anda onlara verilen bir görevle bu parayı geri kazandılar, orası ayrı.

Sanırım programa dair gerçekten sevdiğim şey, aldıkları ufak workshoplar oldu. Öyle güzel bir ortam yaratmışlar ki o ortamda herkes içine dönebilir, herkes bir üst versiyonuna kavuşabilir. Yarışmacıların elinden de dikkatlerini dağıtabilecek en önemli şey alındığı için, onlar da bu workshoplara ayak uydurmak zorunda kaldılar tabii. Gerçekten dinledilerse, epey bir yol katettiler gerçekten. Tabi hiçbir şey anlamayıp geldiği gibi gidenleri saymıyorum.

Sonunda, beklenildiği üzere ödülden kalan 75bin dolar, 10 yarışmacıya paylaştırıldı. Arada kendi gidenler de oldu, elenenler de ama sonunda 10 kişi kaldı. Programa göre bu 10 kişi gelişmişti ve dünyaya daha farklı gözlerle bakıyolardı. Bu nedenle de paranın bölünmesi gerektiğine karar verdiler. 7500 dolar da fena para değil, tatil de yapmış oldular. Bence hepsi kazandı =)

Benim favorim yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz Sharon ve Rhonda çiftiydi. Programdan çıktıktan bir süre sonra ayrılmışlar. Ama bir diğer çift olan Francesca ile Harry ilişkilerine devam ediyorlar. Bu arada program çekileli yaklaşık bir sene olmuş, yani eğer showun pr’ı değilse, bu insanlar bir senedir birlikteler. Bu bilgilere neden hakimim peki? Boş zamanlarımda Buzzfeed’de gezdiğim için olabilir =D

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s