Hıdırellez

Baharın en sevdiğim günü geldi çattı ❤

Oldum olası Hıdırellez’i ve tüm kutlamalarını çok severim. Bu sene evde kalmak zorunda olsam da bu sevgim yine değişmedi. Hıdırellez’i ayrı, ritüellerini ayrı, verdiği umut hissini ayrı severim. Bu nedenle, geçtiğimiz senelerden farklı olarak bu sene herkesin her yerde bangır bangır ritüel paylaşması beni çok mutlu etti.

Geçtiğimiz yıllarda, Şehir Tiyatroları hala Şehir Tiyatroları iken, bu kadar bozulmamışken, sahneledikleri “Hıdırellez” isimli bir oyun vardı. Kaç kez izledim, inanın saymadım. Yazın Harbiye’de de izlemiştim. Ahh ahh ne günlerdi. Karantina falan da yoktu tabii. Neyse, oyun gerçekten çok etkileyiciydi. Orada geçen bir cümle beni kalbimden vurmuştu: “Umudun yolu açık olsun”. Ne kadar güzel bir cümle değil mi? ❤

Hıdırellez oyununu izlediğimden beri, özellikle Hıdırellez gecelerinde tek duamdır “Umudun yolu açık olsun, umudumun yolu açık olsun” Sanki bütün dua ve dileklerin en babası buymuş gibi gelir bana. Hadi o zaman, bugünün şerefine hep beraber: “Umudumuzun yolu açık olsun!”.

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s