Normalleşelim mi?

Kendi adıma cevap veriyorum: Hayır! Hayır!

Lütfen normalleşmeyelim. Lütfen hiçbir şey olmamış gibi ya da şu an hiçbir şey yokmuş gibi davranmayalım. Lütfen kapalı kalması gereken yerler açılıp durulmasın. Dünyanın tüm ülkeleri birleşmiş, ikinci dalgayı nasıl yaratırız diye uğraşıyorlar resmen!

Bildiğiniz gibi ülkeler birer birer kapatılan işletmeleri açmaya başladılar. Biz de bugün itibariyle bankalar, kuaförler, berberler ve güzellik salonları ile buna destek veriyoruz. Kademeli olarak da alışveriş merkezleri açılıyor. Yani, şart mı? Mecbur muyuz? Neden bayram sonrasını beklemiyoruz? Bu kadar acil olan, insan sağlığından önemli olan ne var? Gerçekten anlamıyorum!

O kuaföre ya da o alışveriş merkezine gidenler nasıl gidecek, hele onları hiç anlamıyorum! Yaşamak istemediklerini ya da çevrelerinden bir kaç kişiyi hasta etmek istediklerinin düşünmekten başka yol bulamıyorum gerçekten. Hepsini geçtim, turistik yerlerin açılması, o şehirlere olan seyahat yasağının kaldırılması en tehlikelisi!

Haziranın başında liglerin, ortasında üniversitelerin başlaması gibi konu başlıkları bile anksiyetimi azdırırken, şimdi bir de bu yerlerin açılması beni çok geriyor. Bu işten bu aymazlıkla kurtulamayız!

Şimdi bir de tüm bunların özellikle Instragram’a ve diğer sosyal medya mecralarına yansıması olacak. Herkes yaptığı ilk şeyi paylaşmak için sıraya girecek. Hikaye kısımları dolup taşacak. Takipte kalın, herkesin “karantina sonrası” pozları herkes için inanılmaz önemli olacak (!)

Toplamda 50 kişinin falan hikayelerini izliyorum, umarım birilerini daha sessize almak zorunda kalmam.

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

6 thoughts on “Normalleşelim mi?

 1. evet bu olanlardan sonra ve hala kim yaptı niye yaptı ne olacak tartışmalarının sürdüğü bir süreçte sanki eş güdümlü her tarafta bu adı gevşeme denilen şeye geçiliyor. hayra olmasa gerek. doğru yerden tutmuşsunuz. katılıyorum.

  Liked by 1 person

  1. Ya gerçekten inanılmaz. Sosyal medyada bugün dünyanın dört bir yanından onlarca fotoğraf ve video vardı. Herkes dışarıda! Yazık, bu kadar bencil insanla aynı döneme gelmemiz çok üzücü.

   Liked by 1 person

   1. Evet gerçekten olanlar inanılmaz düzeyde. muhtemelen ölüm korkusu sarmış onları. nasılsa öleceğiz o zaman koyverelim gitsin misali herhalde. niye kime nasıl neden inanıyorlar ki. siz sorguladığınız içindir ki olanları kabullenemiyorsunuz. yaşama istemi olanlar yaşatmasını da bilirler. aslında o belirttikleriniz yaşama dair gelecek ufukları kararmış. ne deseniz yerinde. bencilliği geçmiş bir durum var. belki da olan bitene inanan aptallar durumuna mı getirilmiş olmasın mı insanların bir bölümü. size katılıyorum. acı bir durum. üzüntü verici gerçekten. birde böyle bu şekilde düşünen insanlar neredeyse ortalıkta yok sanki…

    Liked by 1 person

   2. evet olabilir tabi. insanları isyanlara gelmeme ayarında tutup oyalıyorlar gibi geliyor insana. o kurbağa hikayesi var aklıma gelmişti bu işler için düğmeye basıldığında. bilirsiniz muhakkak. fark etmeden ısıtıp kaynatıp öldürmekle sonuçlanan kazan kurbağa hikayesiydi. adeta birinci seans bitiyor gibi… ilginç olan tüm dünyada aynı zamanlamarda esnetmeler olması sizce de çok garip değil mi? evet doğal yaşam arayışlarına yönelmek sanki daha güvenlikli..

    Liked by 1 person

   3. Evet katılıyorum. Ben tüm dünya için hala çok erken olduğunu düşünüyorum. Ekonomiler için milyonların hayatı bu kadar çabuk tehlikeye atılmamalıydı… Hele de bizimki gibi bilinç düzeyi oldukça düşük olan ülkelerde.

    Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s