Peaky Blinders Sevenler Burada Toplanıyor!

Peaky Blinders 6. sezon ne zaman başlıyor?

Gelin gardaşlarım dertleşelim!

Peaky Blinders’ı özlediğim, özlemimi gerek Tom Hardy’nin çocuklara okuduğu masallarla, gerek Cillian Murphy’nin gerçek bir Instagram hesabı var mı diye araştırarak gidermeye çalıştığım bugünlerde. biraz interneti sallayayım da yeni sezonla ilgili bir iki güncel bilgi bulayım dedim. Bulduklarımızı da buraya yazıp sizinle paylaşmak istedim. İyi etmiş miyim?

5. sezonun sonunda Thomas Shelby’i büyük bir krizin ortasında bırakmıştık. Sezon biter bitmez yazdığım incelemeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Benim şahsi favorim hala 4. sezon. O mükemmel akışın üstüne herhangi bir kurmacanın çıkabilmesi çok mümkün değilmiş gibi geliyor. Gerçekten çok sevdiğim, harika bir sezondu!

Neyse 5. sezon Thomas’ına geri dönelim. Biri ona çok ciddi bir şekilde ihanet etmişti ve bunu yapanın ailesinden biri çıkma ihtimali çok yüksekti. Yemeyip yediren, giymeyip giydiren, ailesi için yapmadığı kalmayan Thomas’a bunu kim yapmış olabilirdi? Konuyla ilgili teorilerimi burada yazmıştım. Merak ederseniz okuyabilirsiniz.

Çok da iyi haberlerim yok açıkçası. Zaten Gina gereksizinin ailesi için Hollywood’un ünlü isimlerine teklif gittiğini öğrenince biraz üzülmüştüm. Daha fazla üzülmem sanıyordum. Zira o gereksizin güzelim dizimizde daha fazla yer alması beni yeterince yaralıyordu..

Yazının girişinde kullandığım fotoğrafı, yönetmen Antony Bryne’ın Instagram sayfasından aldım. 18 Mart’ta paylaştığı bu fotoğrafa açıklama olarak şunları yazmış: “6. Sezon çekimlerine başlamamıza çok az kaldı. Yetenekli, adanmış ve çalışkan set ekibimizin çalışmaları aylar sürdü. Setler hazırlandı, kostümler dikildi. Kameralar ve lensler test edildi. Çekim yapılacak yerlerin rezervasyonları yapıldı. tüm hazırlıklar tamamlandı.Bu zamanda bunu size yapamıyor olmamız büyük bir kayıp. Ama ben yine de kişisel olarak aylarca birlikte çalıştığımız tüm ekibimize teşekkür etmek, hepsine sevgimi ve desteğimi göndermek istiyorum. Bu işte hep birlikteyiz.” Açıklamanın orijinalini ve tamamını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Korona virüsü dünyayı kasıp kavurmasaydı eğer, dizinin çekimleri Mart ayında başlayacak ve yaklaşık 2,5 ay sonra Haziran ayında bitecekti. Yine de en iyi ihtimalle 2020 içerisinde en azından bir fragman görme ihtimalimiz olabilecekti. Ama şu an her şey bu kadar belirsizken, çekimlere ne zaman başlarlar bununla ilgili bir bilgiye rastlayamadım. Yönetmenin açıklamasına göre her bölümü yaklaşık 13 günde çekiyorlar. 6 bölüm olacağını düşünürsek 78 günlük bir çekim aşaması gerekiyor. Sanırım en iyi ihtimalle 2021’in ilk çeyreğinde yeni haberler alırız.

Bu arada bizler de eski bölümleri izleyebilir, eski yazılarımı okuyabilir, buraya gelip yorumlaşabiliriz =) Size Peaky Blinders’ı hatırlatacak ve özleminizi giderecek diğer yazılarımdan karakter incelemesini buraya, dizinin ilk dört sezonunun değerlendirmesini ise buraya bırakıyorum. Gönlünüzce tıklayıp okuyabilirsiniz.

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s