Bu Dizi Asla Bitmemeli!

Bu diziye bu kadar tutulacağımı düşünmemiştim!

Korona Günleri’nde, henüz hiçbir şeye konsantre olamıyorken bulmuştum bu güzel dizimi. Hangi dizileri denemedim ki! Hepsi birbirinin aynısı gibi geldi, hepsi çok sıkıntılıydı. Netflix sayfası, başladığım ama devam etmediğim, çok büyük olasılıkla da Korona Günleri bitene kadar devam edemeyeceğim içeriklerle dolup taşıyordu. Sonunda yeni bölümleri geldiği için ön plana çıkan bu muhteşem diziyi buldum: Grace and Frankie! Bu diziye başladığımda bile normal zamanda dizilerin sezonunu bir günde -hatta bazen saatler içinde- bitiren ben, ikinci bölüme bile geçemiyordum.

İki günde bir, bir bölüm, günde bir bölüm, günde iki bölüm derken, beni eski formuma kavuşturmayı başardı bu dizi. Hayatla yeniden bağlantımı kurdu bile diyebilirim. Gerçekten tek isteğim hayatımın son sezonuna geldiğimde Frankie gibi bir arkadaşa bir de okyanusa kıyısı olan bir eve sahip olmak ❤ Dizi ile ilgili yazdığım ilk yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dizideki o muhteşem arkadaşlık duygusu, yaşlar 80’e dayansa da yaşanan aşkların vurgusu, hayata tutunmak için defalarca tökezlense bile ayağa kalkmak için her şeyi yapan insanların gösterilmesi beni gerçekten çok etkiledi. Kendimi bıraktığım yerden doğrulmama belki de bunun üzerinden yardım ettiler kim bilir?

Dizi tabii her zaman gül bahçesi vaad etmiyor. Çok sevdiğim Grace ve Frankie ilişkisi defalarca sekteye uğruyor. Kişilikleri o kadar farklı ki beraber yola çıkıp ayrı ayrı döndükleri ve küstükleri zamanlar oluyor. Ama her seferinde birbirlerine dönmeyi başarıyorlar. Ya da Sol ile Robert’ın o tatlı aşkı her zaman tatlı kalmıyor, onların da yok yere ortaya çıkan küslükleri, ayrılıkları oluyor. Ancak onlar da her zaman birbirlerine geri dönmekten vazgeçemiyorlar. Kardeşler Mallory ile Brianna’dan bahsetmiyorum bile. Rekabet denince gözü dönen Brianna, kardeşi Mallory patronu olunca ne skandallara imza atacak kimbilir? Sabırsızlıkla bekliyorum!

Grace and Frankie’de 6. sezonu bitirmişken, Nick’in hapse girmesi ile yalnız Kalan Grace’in o muhteşem sahil evine geri dönüşünü izledik. Sol ile Robert’ın da evsiz kalması ile birlikte, bu dörtlüyü 7. sezonda bir süreliğine bile olsa ev arkadaşı olarak izlemek şahane olacak.

Her dizi gibi Grace and Frankie de Korona yüzünden sete çıkamıyor. 7. sezonun ne zaman geleceği ile ilgili haberler avlıyorum ancak, henüz ortada kesinleşmiş bir bilgiye rastlayamadım. Tek bildiğim 7. sezonun son sezon olacağı. Bazı dizilerin evrenlerine ve karakterlerine kendimi aşırı kaptırıyorum. Sonra o dizi bitince de en yakın arkadaşlarımı kaybetmiş gibi hissediyorum. Ben olmak da zor be!

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s