Bu Tez Biter mi?

Biter! Biter gençler, bitiyor. Neler bitmiyor ki hayatlarımızda yahu?

Geçen gün aklıma geldi ve bu bloğa arama yaparak gelenlerin, anahtar kelimelerine baktım. Arada “tezim neden bitmiyor” falan yazıp aratanlar olmuş. Benim gibi, sıkılanlar, ne yapması gerektiğini bilmeyenler, hoca kaprisi çekenler, başka şeylerle ilgilenmek isteyenler, bıkanlar ve daha neler neler….

Daha önce yazdığım bu yazıya da şu an denk gelince paylaşmak istedim. Bir daha tezi için gelen biri olursa, belki cesaret alır diye düşündüm. Canınızı hiç sıkmayın gençler, her şey gelip geçiyor. Bunun en büyük örneği de benim. Benim yüksek lisansa başladığım yıl doğan çocuklar, ben tezi bitirip mezun olduğumda ilkokula başlamışlardı =) Siz sağlıklı kalın yeter.

Funda'nın Harikalar Diyarı

Hava o kadar güzel ki!

Şu an tezimle uğraşmak yerine yapmak istediğim onlarca şey var.

Gezebilirim, şehir dışına yolculuk yapıp arkadaşlarımı ziyaret edebilirim, matımı alıp yoga yapabilirim, sinemaya gidebilirim, öğlen şarabı içebilirim, bunları evde de yapabilirim ya da kendime güzel bir yemek hazırlayabilirim. Ama ben tezimin şu son revizesini yapmak zorundayım…

Artık o kadar sıkıldım ki, bitsin de kurtulayım istiyorum. Akademiden nefret ettim ya, kusmak istiyorum o derece. Yaşadıklarımı buraya yazamıyorum. Ne olur ne olmaz şimdi tam mezuniyet arifesindeyim, topuğuma sıkmayayım. Bunu düşünmek bile üzücü farkında mısınız? Olay benim tezimle alakalı değil çünkü, kimi tanıdığımla ya da kiminle iyi geçindiğimle alakalı. Ben bu tezi kırk kere bitirirdim de ne bir tanıdığım var, ne de biriyle bu nedenle iyi geçinmeye niyetim…

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

View original post

2 thoughts on “Bu Tez Biter mi?

    1. Çok teşekkür ederim. Reblog yapmıştım bu yazıyı, yani geçen Temmuz ayında mezun oldum aslında. Sadece o günler çok çok zor geçmişti ama neticede geçti gitti. Kimse kendisini sıkıntıya sokmasın, her şey gelir geçer demek için yeniden paylaşmak istedim.

      Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s