Astroloji ile Aranız Nasıl?

Burcunuzu biliyor musunuz? Günlük, haftalık, yıllık öngörüleri takip ediyor musunuz? Yoksa astrolojiyi komple faso fiso bulanlardan mısınız? Siz de “Amaan canım ne alakası var! Gökyüzündeki hareketler beni nasıl etkilesin ki!” diyenlerden misiniz?

Ben, gerçek bir astroloji “nerdüyüm”. Yükselenimi, Ay burcumu, Venüs burcumu, ay düğümlerini, haritamla ilgili her şeyi ezbere bilirim. İnanmayanlar, dalga geçenler, nefret edenler falan şöyle bir kenarda dursun, ben gerçekten severek takip ederim. Zaman zaman doğum haritam için danışmanlık almışlığım da var. Hatta geçenlerde dayanamayıp minik bir eğitim de aldım. Aldığım minik eğitim o kadar hoşuma gitti ki, ciddi ciddi düzgün bir yerden eğitim almayı düşünüyorum bu aralar. Araştırmalarıma başladım bile.

En sevdiğim astrologlardan biri olan Duygu Demir “doğum haritası, doğduğumuz anda bulunduğumuz yerden gökyüzününün fotoğrafını çekmek gibidir” der. Duyduğum en güzel doğum haritası tanımı da budur gerçekten. Bu nedenle doğum haritaları herkese özel ve ayrıdır. İkizlerin bile doğum haritaları birbirinden farklıdır. Astrolojide de önemli olan kişinin doğum haritasıdır. Öyle “7 Haziran’da doğdum, ben İkizler burcuyum” diye, sadece üstün körü yapılmış bir İkizler burcu yorumunun benimle yüzde yüz uyumlu olmasını beklemek absürt olacaktır. Gerçekten yorum yapabilmek ve öngörüde bulunmak için tüm haritayı inceleyerek gezegenleri ve yerleşim yerlerini görmek gerekir.

Öner Döşer, Naz Bayatlı, Oğuzhan Ceyhan, Dinçer Güner, Duygu Demir, Hande Kazanova, Elvan Yarma, Mine Ölmez gibi astrologlar benim çok sevdiğim, saygı duyduğum ve severek takip ettiğim astrologlar. Astrolojiye meraklıysanız siz de gönül rahatlığı ile onları takip edebilirsiniz. Şimdiye kadar tutmayan kehanetleri pek olmadı. Bunu tek keşfeden ben değilim elbette. Astrologlar son zamanlarda inanılmaz popüler oldular. Haber kanalları bile onların peşinde. Eskiden sabah programlarında maksimum yarım saat konuk alınan astrologlar için artık haber kanallarında bile 2-3 saatlik program yapılıyor. (Tabi gündemi çok ele alınamayan bir ülke olduğumuz gerçeğini burada görmezden gelemeyeceğim. Bu çok başka bir kanayan yara)

Dünyada ve ülkemizde ne olacağını merak eden “Teke Tek” programı, sevdiğimiz astrologları ilk olarak “Yılbaşı Özel Programı”na çıkardı. Öner Döşer, Dinçer Güner ve Hande Kazanova’nın öngörüleri, o dönem bu öngörülerin gerçekleşebileceğine ihtimal vermeyen program sunucusu Fatih Altaylı’yı bol bol güldürdü. Öyle ya karşındaki insanlar “salgın” diyorlardı, “eğlence mekanları kapanacak” diyorlardı. Bunlar, o dönem için mümkün görünmüyordu. Programın tam halini aşağıda bulabilirsiniz.

Aradan aylar geçti, dünya büyük bir salgınla karşı karşıya geldi. Sadece dünya değil, bir süre sonra ülkemiz de bu salgından payına düşeni aldı ve tüm eğlence mekanları kapandı. Durum böyle olunca “Aaaa ama söyledikleri gerçekleştiiii” dendi ve astrologlara bir kez daha iş düştü. Bu kez de “ne zaman normale döneceğiz?” sorularına cevap aramaya başladılar. “Teke Tek” programı da astrologlara yer verdiği başka bir bölümle karşımıza çıktı. Bu kez daha fazla aşina olduğumuz Batı Astrolojisinin dışında bir de Vedik Astrolojiye yer verildi. Öner Döşer, Dinçer Güner ve Hande Kazanova’ya, Vedik Astrolog Şebnem Ekşib eklenmişti. “Salgın bitti mi?”, “Normale tam olarak ne zaman döneriz?”, “Dünyada ve Türkiye’de şimdi neler olacak?” gibi sorulara cevap aranan programı aşağıda bulabilirsiniz.

Astroloji, yüzyıllardan beri dünya üzerinde olan bir öğreti. Gökyüzünde ne varsa yer yüzünde de onun olduğunu savunuyor. Yüzlerce yıl boyunca, krallıklar, hanedanlıklar, imparatorluklar astrolojiden ve astrologlardan destek alarak önemli hareketlerini planlamışlar. Günümüzde hala çoğu ülkenin devlet erkanının ve önde gelenlerinin astrologlardan destek aldığı biliniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz bu denklemin neresinde duruyorsunuz?

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

3 thoughts on “Astroloji ile Aranız Nasıl?

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s