Hislerim Nereye Kaybolmuş Olabilir?

Birkaç gün önce bir haber aldım. Ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. Sanırım biraz sarsıldım.

Bu haberden sonra üzgün olmalı mıyım? Bilmiyorum. Sinirli olmalı mıyım? Karar veremiyorum. Gülmeli miyim? Ya da olana şükretmeli miyim? Hiçbir fikrim yok! Aslında gariptir hiçbir şey hissetmiyorum. İçim boş. İçim boş ama kalbim kırık değil. Sinirlendim ama bir an sonra uçtu gitti. Üzüldüm mü diye kendime soruyorum, hayır üzülmedim de.

Hayat çok garip ya. Dün kalbinizi, ömrünüzü verdiğiniz bir durumu bugün önemsemeyebiliyorsunuz. Yani ben bu haberi en az iki sene önce alsaydım, en iyi ihtimalle aklımı yitirebilirdim. Daha da önce aldığımı düşünemiyorum bile! Demek ki hayatta her şeyin zaman aşımına uğrama süresi mevcut. Verilen sözlerin, kırılan kalplerin, öfkeyle dolan göğüslerin, aşkla bakan gözlerin, yapılan planların, paylaşılan hayatın… Bu olay bana bunu kanıtladı. Her şeyin ama her şeyin bir zaman aşımına uğrama süresi var. Var-mış. Ben de yeni öğrendim, görüyorsunuz. İnsanlar rahatlıkla birinin hayatının ağzına sıçıp, başka bir hayata başlamakta tereddüt etmiyorlarmış. Eh bu da bana ders olsun be. Bu da benim kulağıma küpe olsun. Her duyduğuma inanmamam gerektiğini bana hatırlatan bir iz olsun.

Canım sağolsun. Ama neden bir şey hissedemiyorum?

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

4 thoughts on “Hislerim Nereye Kaybolmuş Olabilir?

  1. Benim de hayatimi hiçe sahip gidenin var. Ilk zaman öfkeyle kendisiyle ilgili kara habr bekledim,yalan değil. Çok öfkeliydim. Sonra haber bile almak istemedim. Mutlu ya da mutsuz olduğunu duymak bile istemedim. Şimdi haber alsam sinirlenirim belki. Ya da hiç takmam , bilmiyorum. Ama içimden kopanlar hislerimi köreltti gibi hissediyorum bazen.

    Like

    1. Bence duygularımız yine bizimle, yine içimizde. Ama o kişiye karşı her şeyimiz kurumuş oluyor. Ben öyle düşünüyorum en azından. Bazı şeylerin gitmesi, bazı kişilerin gitmesi gerçekten hayrımıza oluyor. Elbette zor ama, bir tık geriden bakabilecek kıvama gelirsek en doğrusu olduğunu görebiliyoruz.

      Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s