Antin Kuntin Atölyeler de Neymiş?

Bu sene yılsonu yazısı yok. Bu sene yeni yıldan beklentiler yazısı da yok. Ama madem dün yemek yapmaktan bahsettim, o zaman üstünden çok uzun zaman geçmeden şu güzelim atölyeleri anlatayım istedim. Belki mutfak işlerine kafa yormak isteyen birileri vardır ve bu yazı ona yol gösterir, kim bilir?

Öncelikle benim kurtarıcım olan “Antin Kuntin Lezzetler” sayfası ile başlayayım. Instagram’da yolumun kesiştiği bu sayfayı ve melek kalpli sahibini ne kadar anlatırsam anlatayım, yeterli olmayacaktır. O nedenle sayfayı kurcalamanız için linkini buraya ekliyorum. Sıfır atık ile, glütensiz – zaman zaman vegan da-, sağlıklı ve hemencecik yemek yapmak istiyorsanız aha da tam yeri bu sayfadır! Ben Neslihan’ın tariflerini, tariflerin kolaylığını ve lezzetli oluşunu çok seviyorum. Pratikliğine bayılıyorum ❤ Her şeyi her şey ile karıştırıp her şeyi elde edebiliyorsunuz arkadaşlar ve bu muhteşem bir şey!

Ben de Neslihan’ın peşinde takılmış giderken, Instagram’ın bir başka tatlışkosu Şebnem ile tanıştım. Şebnem’in sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz. Bu iki tatlı kadın, güçlerini birleştirip atölyeler düzenlerlermiş. Eh yüzyüze olmayınca onlar da Zoom’a taşınmışlar. Çok da iyi yapmışlar, ben ve benim gibi bir çok kadına ilham oldular da onlardan bir sürü muhteşem şey öğrendik.

İlk muhteşem atölye Soslar-101 atölyesiydi. Muhteşem bir sarımsaklı mayonez, pancarlı ketçap ve balkabaklı dip sos yaptık. Bu soslar her şeye konulabileceği gibi, her şeye dönüştürülebiliyor da… Bu atölyeden sonra hayatımda yemediğim kadar pancar yedim 😀 Sosu neredeyse her hafta tekrarladım. İnanılmaz bir tadı var gerçekten!

Bir sonraki atölye, “Glütensiz Tuzlular Atölyesi”ydi. Bu atölyenin çıktıları o kadar lezzetliydi ki fırından aldığım anda bittiği için tek bir fotoğrafını bile çekemedim 😀 Ama o sebzeli kekin tadı hala damağımda… Hazır yılbaşı sofrası kurulacakken acaba bir çılgınlık mı yapsam?

Sonra gelen atölye merakla ve deli bir iştahla beklediğim “Glütensiz Tatlılar Atölyesi”ydi. Ertesi güne kırıntısı bile kalmayan mükemmel bir brownie ile leziz mi leziz cupcakeler yaptık. Sizi bilmem ama mutfak işi bana gerçekten terapi gibi geliyor. Yaptığım şeylerin sağlıklı olduğunu bilmek, üstüne hiçbir şeyi israf etmiyor tam aksine her şeyi değerlendiriyor olmak beni daha çok motive ediyor. Emek verip yaptığım şeyleri sonunda afiyetle yiyor olmak da cabası tabi 😀

Son olarak da geçtiğimiz hafta sonu katıldığım “Yılbaşı Lezzetleri Atölyesi”ni yaptık. Arada onlar farklı sos tarifleriyle bir tane daha “Soslar Atölyesi” yaptılar ama benim modum feci düşüktü ve hiç keyfim yoktu. Ergen dizilerinde kaybolmayı tercih ettiğim bir haftasonuydu, katılmadım. Ama onun çıktıları da çok can yakıcı görünüyordu. N’apalım kısmet değilmiş 😀

Yılbaşı Lezzetleri Atölyesi, diğerlerinden daha uzun ve daha meşakkatliydi. Gerçekten çok yoruldum ama değdi be! Tatlısı, tuzlusu, mezesi, sosu, ara sıcağı ve mezeleriyle bence on numara bir çalışma oldu.

Bence Antin Kuntin Lezzetleri daha çok duyacağımız ve hayatımıza daha çok alacağımız bir yıla giriyoruz. 2021’de ben yine enerjim ve keyfim oldukça atölyelerinin gediklisi olmaya devam edeceğim. Takipte kalın 🙂

fundaninharikalardiyari.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s