3. Gün: Beni En Çok Gıcık Eden 3 Şey

Sadece 3 tane seçebilecek olmak, hele de benim gibi biri için fazla iyimser bir beklenti değil mi ya? 🙂 Aklıma gelen ilk üç şey ile başlayayım: Corona, Corona, Corona? Olmadı değil mi ya? O zaman şansımı baştan deneyeyim. Buyrrun efendim beni ennn çook gıcık eden 3 şeye..

  • Sürekli kendisini haklı gören insanlar: Empati yoksunu, her şeyi sadece kendi tarafından gören, her zaman haklıymış gibi çıkışlar yapan insanlara gerçekten gıcık olurum. Hele bir de bunlar manipülatif tiplerse eyvah eyvah! Asla kurtulamazsınız. Geçmiş olsun 😦
  • Islak çorap: Ya o kadar gıcık olurum ki buna, o kadar olur! Ayağımdaki çorap bir şekilde ıslanırsa, inanın ayağımı kesip atmak isterim. Öyle gıcık olurum, şaka değil. Ben bebekken bile üstüme bir damla su damlasa, üstüm değiştirilsin diye kıyameti koparırmışım. Çorabın ayağıma ıslak ıslak değmesi beni sinirlendiriyor 😀 (Gözlerini kapatan maymun emojisi yok mu ya?)
  • Sabah erkenden işbaşı yapacağım halde gece uyuyamamak: OF! Bu gerçekten azaptır ama… Sabahın 7’sinde uyanmam gerekiyordur ama ben saatler üstüne saatler geçse de bir türlü uyamam. Sağa dönerim olmaz, sola dönerim olmaz… En gıcık olduğum şeylerden biridir, bu nedenle daha çok sinirlenirim ve asla uyuyamam.

E ne oldu bitti mi şimdi 3 madde ile ya…. Ama aklıma çok fazla şey gelmişti bir anda. Hadi onlara da mansiyon vermiş gibi olalım, bir kaç tanesini daha yazayım 😀 Mesela (Coronavirüs demiş miydim?) en sevdiğim yemeğin ben yiyemeden bitmiş olması, yorgun argın işten döndüğümde evde misafir bulmak, ilişki kuramayan insanlar, ciddi olduğum bir konuda benimle dalga geçilmesi ya da hafife alınmak, kilo almak, buluşmalarda bekletilmek, gücünü kötüye kullanan insanlar, sorumluluk sahibi olmayan/kurallara uymayan insanlar, fırsatçılar, çıkarcılar, satın aldığım simidin bayat çıkması, “mansplaining”, kapitalizm, savunma halinde gezen insanlar ve savunma halinde olmak zorunda bırakılmak. Bıraksanız sabaha kadar yazarım ama şimdilik bu kadar yeter sanırım.

fundaninharikalardiyari.com – © 2021 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on “3. Gün: Beni En Çok Gıcık Eden 3 Şey

  1. Seni korku filmi izlemeye zorlayan insanları eklememişsin. Bak şimdi olmadı bu ama, bu beni üzer. Saksı değilim ben. 😂😂😂

    Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s