17. Gün: Burcum Beni Yansıtıyor mu?

Eğer yazılarımın bir kaçını bile okuduysanız, İkizler burcu olduğumu bilirsiniz.

Ama ben sadece bir burçla, insanlar hakkında bir yargıya varılamayacağına inanıyorum. Astrolojiye inanmıyor değilim, aksine tam bir astroloji delisiyim. Takip etmediğim astrolog yok, her haftaya en az 4 astrolog yorumu ile başlıyorum 😀 Ama kimseyi güneş burcuyla değerlendirmiyorum. Hepimiz kendimize özgü, tuhaf varlıklarız. Güneş burcumuz, ay burcumuz, yükselenimiz, tepe noktamız, Mars’ımız, Venüs’ümüz, Chiron’umuz hep farklı yerlerde. Doğum haritamız, parmak izimiz gibi, eşsiz ve bize özel. O nedenle sadece güneş burcumuzun bizi yansıtmaya tek başına yeterli olduğunu asla düşünmüyorum.

Yani bu soru tek başına “İkizler burcu olmak beni yansıtıyor mu” ise cevabım hayır. Çünkü ben benim kadar anaç ve şefkatli başka bir İkizler burcu tanımadım. İkizler burcu genelde sıkılır, kaçar, bir şeye uzun süre bağlanmaz. Bense tam tersi, hemen bağ kuruyorum ve o bağdan kopmamak için elimden geleni yapıyorum. İkizler burcundan aldığım bir çok harika özellik var. Çok kolay adapte oluyorum, yeni şeyleri hemen öğrenebiliyorum, yeni ortamlarda diğerleriyle hemen kaynaşabiliyorum, entelektüelim ve çok fazla ilgi alanım var. Ama tabii kötü özelliklerini de almışım; inanılmaz kararsızım örneğin. En basit konularda bile aklında hep “ya diğer seçenek daha iyiyse” var ve aklımdan çıkmıyor bu. O yüzden benim yerime hep zaman karar veriyor 😀 Bir de gerçekten bir anım diğerini tutmuyor. Şu an sevdiğim bir şeyi 10 dakika sonra sevmeyebiliyorum. Bu duygusal olarak beni de yoruyor tabii ki.

Bu soru eğer “doğum haritam beni yansıtıyor mu” olsaydı bu kez cevabım kesinlikle evet olurdu. Bir insanın doğum haritama bakıp beni tanımaması mümkün değil. Doğum haritaları inanılmaz çalışıyor. Hayatta kim olduğumuz, kim olabileceğimiz, karşılaşacağımız zorluklar, elimizdeki güçler, güçlü yönlerimiz, zayıf yönlerimiz, çelişkilerimiz her şeyi ama her şeyi veriyor. Bir nevi hava durumu gibi demişti bir arkadaşım. Gerçekten katılıyorum. Astroloji bize “bugün yağmur yağabilir” diyor. Şemsiyemizi almak ya da almamak bize kalıyor 🙂

fundaninharikalardiyari.com – © 2021 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s