11. Gün: Farklı Olsaydı Dediğim Bir Şey

Ah ya… Bu soru var ya beni nerelere nerelere götürdü şu an…

Farklı olabilirdi dediğim o kadar çok olay var ki hayatımda. Aşklarım, ilişkilerim, arkadaşlıklarım, gittiğim gezdiğim yerler, gitmediğim gezmediğim yerler, üşengeçliklerim, yaptıklarım, yapmadıklarım, aldıklarım, almadıklarım, gördüklerim, görmediklerim. Anılarım beynime üşüştü, teşekkürler 11. gün! 😀

Bir çok senaryo var elbette, olmaması garip olurdu ama gerçekten farklı olmasını can-ı gönülden dilediğim tek bir konu var: Eğitim hayatım ve dolayısıyla kariyerim. Şu an çok başka yerlerde, çok başka imkanlara sahip olmayı dilerdim. Olduğum yere de şükürler olsun elbette ama “ahh” dediğim, “keşke yapaydım” ya da “keşke hiç yapmasaydım” dediğim o kadar fazla şey var ki..

Bir kere net yurtdışında kurardım hayatımı, mesleğim ne olursa olsun, lokasyonum Avrupa olurdu. Eğitimden de ziyade, sevdiğim işi yapmanın yolunu bulurdum. Sırf para kazanmak için emeğimi ve zamanımı satacağım herhangi bir iş yerine, beni 7/24 mutlu edecek şeylerin peşinden koşardım. Daha doğru bağlantılar kurmaya çalışırdım. Kıymet bilinen yerlerde, kıymetli şeyler yapmak ve insanca yaşamak ana hedefim olurdu.

Burada meslekler o kadar çok küçümseniyor ki! “Sen başarılısın, o zaman şu mesleği seçmelisin”. Neden? Onun bana uygun olduğunu kim söylüyor? Garantiyi bana kim veriyor? Bence herkes kesinlikle en mutlu olacağı mesleği seçmeli, en mutlu olduğu işi yapmalı. Günün sonunda gençliğini ve gücünü hıyarın tekine satmamalı..

En büyük pişmanlığım ve keşke farklı olsaydı dediğim en büyük konum budur.

fundaninharikalardiyari.com – © 2021 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s