“Dünyayı Kendi Gözlerimle Görmek İstiyorum”

Az önce Pinterest’te denk geldim bu paylaşıma. Tam olarak da bu sayfadan (Geçtiğimiz günlerde karikatüristlerin ev hanımı demeden, öğrenci demeden onlarca kişiye telif hakkı davası açması yüzünden baya tırstım açıkçası. Çoğunluğun olduğu gibi daha aydın sandığımız insanların gücü de kadınlara, çocuklara ve kendinden güçsüzlere yetiyormuş bu memlekette, onu da görmüş olduk tabii. Artık ne kullansam kaynak göstereceğim hazır olun :))

Neyse.. Mevzu o değil, mevzu çok daha derin (Artık derin olmayan mevzumuş varmış gibi..) Mevzu kıpırdayamamamız, kıpırdayamayacak hale gelmiş olmamız hatta kıpırdasak bile hiçbir şey yapamayacak olmamız. Yaptığımız hiçbir şeyin bir karşılığı yok çünkü. Bu karanlığı, bu kötülük dolu enerjiyi bertaraf edemiyoruz. Onun karşısında biz bertaraf oluyoruz. Yine içimin şiştiği, kötülüklerin etkisinden başımın ağrıdığı, hareketlerimin yavaşladığı, bir türlü uyuyamadığım ve uyuyabildiğimde de uyanmak istemediğim günlere hoş geldik hep birlikte!

Hayatımızın en güzel zamanlarının dünyanın ve ülkemizin bu dönemine gelmesine gerçekten çok üzülüyorum. Halbuki şu an çılgınlar gibi dünyayı geziyor, yepyeni şeyler keşfediyor, her şeyin ilklerini yaşıyor, bol bol aşık oluyor, yiyip içip tekrar yollara düşüyor olmalıydık. Dünyayı kendi gözlerimizler görüyor olmalıydık. En güzel meydanlarda oturuyor, tarihin havasını kokluyor, doğal güzelliklerin tadını çıkarıyor olmalıydık. Hangi kültür nereyi etkilemiş, dünyanın insanları neleri ortak olarak paylaşıyor onları çözümlüyor olmalıydık. Onun yerine insanların bilmemkaçıncı kez doğaya, ülkelere, birbirlerine bir hiç uğruna verdikleri zarara şahitlik ediyoruz. Dünya insanlarının kötülüğü ve bencilliği ortak özellik olarak paylaştığı günlere şahitlik ediyoruz. Para uğruna yok edilen doğal güzelliklere, ego uğruna yıkılan hayatlara şahitlik ediyoruz.

Ben yine de içimi buraya akıtmayayım tabii. Bu haftayı adeta bir Pazartesiymiş gibi kapatmasam daha iyi olurdu sanki 🙂

fundaninharikalardiyari.com – © 2021 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 thoughts on ““Dünyayı Kendi Gözlerimle Görmek İstiyorum”

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s